Do Ústí se šlo v sobotu na hokej zadarmo, platby byly jen dobrovolné: tak určil nový majitel klubu Michael Agateljan. Dorazilo necelých třináct stovek diváků a ti po bezbrankové první třetině měli jako první radost, když se prosadil Simon. Za Ústí chytá někdejší brankář Řisut Stahl, a také další odchovanci Kladna jako Funk, Rudovský, M. Bláha nebo Bernat. Také v Kladně hodně oblíbený Jan Kloz, o to bývají souboje peprnější, protože na druhé straně stojí borci jako Bílek, Růžička, Zich či Patyk, který je navíc Ústečákem

A tak to bylo napjaté až do konce. Když Berčík zvýšil ve 47. minutě na 24:0, zdálo se hotovo, ale v posledních pěti minutách zavelel ke zteči Vítězslav Bílek. Snížil a po něm se prosadil v posledních kolech produktivní Kryštof Pejchal.

Řisuty tak doslova uloupily bod na poslední chvíli, ale ten bonusový už patřil domácím. Blíž k němu měli už v prodloužení, ale nakonec ho urvali v nájezdech, kde byl David Stahl fantastický, zatímco domácí se dvakrát proti také výbornému Pánkovi prosadili.

Ústí nad Labem - HCB Řisuty 3:2 po nájezdech (0:0, 1:0, 1:2). Branky a nahrávky: 22. M. Simon (Rudovský), 47. Berčík (Rudovský, Trefný), rozh. náj. M. Simon – 55. Bílek (Patyk), 57. K. Pejchal (Zich).

Ústí nad Labem: Stahl – L. Sýkora, Gottfried, Trefný, Funk, Popela, V. Hynek, Mareš – M. Bláha, Bernat, M. Dubský – Berčík, Kloz, Rudovský – Kuchynka, M. Simon, Jouza – Yailov, Krédl, J. Tůma.

Řisuty: Pánek – Růžička, Zich, Volráb, Janda, Malovický, Strnad – Bílek, K. Pejchal, Čech – Janeček, Petráš, Okegawa – Pulda, Patyk, Výrut – Řepka, Chamrád.