V předminulé sezoně se Řisuty zachránily jen administrativně, loni vzepjetím ve druhé polovině sezony. Letos se nic podobného nepovedlo a nepomohla ani výměna trenéra a několik posil. S Hronovem měl mít tým šanci, ale od začátku se vydal za body špatnou cestou. Za stavu 1:2 hlavní postava mužstva Vítězslav Bílek sice pláchl v oslabení, ale jeho snížení na 1:2 nestačilo, stejně jako další gól Jandy za stavu 1:3. Ztráta tak byla pouze jednogólová, ale vyrovnat se nepovedlo. A to šance byly, jen Bílek opět ujížděl obraně Východočechů, ale už gól nedal, a ostatní ho napodobili.

Sedm minut před koncem šli krátce po sobě za katr Patyk se Sýkorou a Trandin z přesilovky pět na tři rozhodl. Oba týmy pak ještě kosmeticky upravily skóre, nicméně o výhře Hronova nebylo pochyb.

Ten už získal na Řisuty náskok 14 bodů a nechal za sebou o bod nyní předposlední Písek.

HC Řisuty - Wikov Hronov 3:5 (1:2, 1:1, 1:2). Branky a nahrávky: 20. Bílek, 43. Janda (Petráš), 60. Chamrád (Bílek, Kolářík) – 7. Murtazin (Trandin, Pavelka), 16. Plíšek (M. Hájek I, Táborský), 41. Beneš (Trandin, Popitič), 53. Trandin (Babrusev, Popitič), 56. M. Hájek I (Plíšek, Murtazin)

Řisuty: Zeithaml – Kolářík, Zich, Malovický, Růžička, Strnad, Janda – Bílek, Petráš, O. Sýkora – Patyk, Janeček, Chamrád – Okegawa, Čech, Výrut – V. Procházka, Mulač, Řepka.