Konečně dali na ledě soupeře více než dvě branky, zvládli i koncovku a slaví nebetyčně důležité vítězství, které jim zajišťuje už třináctibodový náskok na pátečního soka. Vagnerplast vyhrál třetí z poslední čtyř zápasů, Bruslařský klub naopak už počtvrté za sebou vyšel naprázdno.

Úvodní dějství odstartovala minutová kladenská přesilovka pět na tři, hosté ale udeřili až těsně před skončením druhého trestu, kdy zaúřadovalo uzdravené duo – od mantinelu přihrával Látal a z jedničky pálil přesně Kameš.

Opařené Boleslavi pomohlo, že druhý zásah Kladna v podáníBicka neuznali sudí pro postavení Treilleho v brankovišti, a udeřila mezi 12. a 13. minutou. Nejprve se přesnou tečí v oslabení prosadil Tvrdík a následně domácí udeřili také ve své výhodě. Růžičkovo špatné vyhození lapil na modré Mikuš a jeho ránu doklepl do sítě z Ústí hostující Mikulík, který ještě loni pomáhal Kladnu.

Ale svěřenci kouče Tatíčka nehráli v pátek přesilovky špatně a pouhých 19 vteřin po začátku druhého dějství vymysleli Bělohlav s Paterou gól pro Jaroslava Kallu, určitě nejpravidelnějšího kladenského kanonýra v duelech proti Boleslavi.

Jeho tým byl poté mnohem nebezpečnější, tradičně ale narážel na zeď jménem Schwarz, jenž se vyznamenal hlavně při pokusech Francouze Treilleho. Místo toho udeřili potřetí domácí Bahenským, ale ještě do přestávky nejlepší střelec hostů Kuchler ihned po buly vyrovnal.

Ještě větší radost zavládla v řadách Buldoků a jejich početných fanoušků ve 47. minutě, kdy sice promarnili další přesilovku, ale poté zaúřadovala zase první formace a Bicek ostrou ranou do protipohybu dokázal, že také na Schwarze umí – gól mu dal už v Kladně.

Jenže konec utkání ještě nebyl. Vagnerplast trpěl při šanci Nouzy, ale hlavně při 79 vteřin trvajícím oslabení po už čtvrtém vyloučení Treilleho v utkání. Přežil a ubránil i závěrečnou dlouho power-play domácích.

Ohlasy trenérů:

Miloš Holaň (Mladá Boleslav): „Šli jsme do dnešního zápasu s jasným cílem získat jedině tři body. Bohužel jsme i přes výbornou podporu našich fanoušků zápas nezvládli. Jsou to stále opakující se chyby disciplíny hráčů, a pokud hráči nebudou herní a osobní disciplínu plnit, tak úspěšní nebudeme. Musíme s tím začít tvrdě jednat, protože se to opakuje pořád dokola.“

Jiří Kopecký (Kladno): „Jeli jsme do Mladé Boleslavi s tím, že máme k dobru deset bodů a psychická síla by měla být na naší straně. Věřili jsme, že když udržíme vyrovnaný stav, tak Boleslav půjde za vítězstvím a trošku nám to otevře. Neříkám, že se to potvrdilo, ale v největším tlaku domácích za stavu 3:3 jsme se dostali do brejku a ten jsme proměnili. Hezký hokej to nebyl, byla spousta vyloučených. Jsme šťastní, jak to dopadlo. Nechci říci, že jsme udělali krok k záchraně, protože je ještě stále ve hře přes sedmdesát bodů. Neříkám, že to nic neznamená, je to pro nás příjemné, ale rozhodnuté není nic.“

BK Mladá Boleslav – HC Vagnerplast Kladno 3:4 (2:1, 1:2, 0:1). Branky a nahrávky: 13. Tvrdík (Mikuš, Vrbata), 14. Mikulík (Hay, Mikuš), 37. Bahenský (Štefanka, Plodek) – 7. Kameš (Látal), 21. Kalla (Patera, Bělohlav), 40. Kuchler (Bicek, Patera), 47. Bicek (Patera, Kuchler). Rozhodčí: Hrubý, Turčan – Kis, R. Prchal.Vyloučení: 11:9. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3890.

Mladá Boleslav: Schwarz – Hay, Mikuš, Marušák, Macháček, Žabka, Chaloupka, Lehikoinen – Nouza, Divíšek, Mikulík – Plodek, Štefanka, Bahenský – Tvrdík, Vrbata, Boháč – Hyka, Gajovský, Loskot. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

Kladno:
Falter – D. Růžička, Drtina, L. Procházka, Toman, Mrázek, Šmach, Kameš – Bicek, Patera, Kuchler – S. Treille, Kalla, Bílek – Látal, Bělohlav, Eberle – Valský, Stieler, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.