Kladno zase zápas dobře začalo, stejně jako předtím v Plzni nebo doma s Hradcem. Ale stejně jako v předešlých případech úplně zahodilo z stavu 3:1 aktivitu a ve zbytku duelu se už spíš bránilo. Neubránilo, domácí naprosto zaslouženě srovnali, ale konec nezvládli a Radek Smoleňák, do té chvíle dvakrát vyloučení, se vykoupil druhou přesnou tečí Dotchinova nahození.

Boleslavi šly přesilovky, využila hned tři. Vůbec jí nevadlo, že proti ní bránili kdysi světoví specialisté na oslabení Plekanec nebo Frolík. Jenže nakonec doplatila na vlažný úvod zápasu, kdy sice Aaltonen bleskově využil přesilovku, ale pak chybovala. Melka dotáhl nájezd dvou na jednoho s Procházkou a znovu se prosadil také lotyšský obr Tralmaks, se čtyřmi trefami zatím nejlepší střelec Rytířů.

Domácí mohli duel zlomit ve druhé třetině, kde sice brzy inkasovali po přesilovkové teči Smoleňáka, ale Pyrochta brzy z přesilovky snížil a pak se zdálo otázkou času, kdy slabě hrající Rytíře domácí utaví. Jenže hosté měli v bráně Brízgalu a ten všechny tutovky včetně trestného střílení Aaltonena lapil.

A držel Kladno i v poslední části, zejména pak ve dvojnásobném oslabení, ale když byli hosté z nejhoršího, potrestal je dvě vteřiny před návratem vyloučeného Sideroffa jiný Kanaďan Osburn – 3:3. Až to Rytíře probralo, přesilovku ještě nevyužili, jenže v pokračujícím tlaku si zopakovali souhru Dotchin – Smoleňák a veterán rozjásal hlouček kladenských fanoušků.

"Měli jsme na začátku pomalejších pět šest minut, pak jsme ale hru vyrovnali a začali jsme dobře také druhou třetinu. Dali jsme třetí gól, ale pak jsme párkrát špatně nahráli, Boleslav se dostala do hry a potom byli lepší,“ uznal Otakar Vejvoda s tím, že jeho tým hrál i hodně v oslabení. „Proto jsme rádi, že jsme to nakonec zvládli,“ dodal.

Boleslavský Jiří Kalous mínil, že když se jeho tým dokázal vrátit za stavu 1:3 do zápasu, myslel si, že ho může urvat. „Bohužel jsme výsledek ztratili v závěru a někteří hráči z toho jsou asi nervózní. Bude těžké se do toho vrátit, ale jiná cesta nám nezbývá. Musíme věci z tréninku dostat do zápasu a pak věřím se to otočí i výsledkově," plánuje kouč bruslařů.

BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. J. Aaltonen, 27. Pyrochta (J. Aaltonen), 51. Osburn (Lantoši, O. Roman) - 10. Melka (M. Procházka), 14. Tralmaks (Jarůšek, Ticháček), 24. Smoleňák (Dotchin, Klepiš), 58. Smoleňák (Dotchin, Klepiš). Rozhodčí: Veselý, Šindel - J. Svoboda, Klouček. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:1. Diváci: 3588.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Osburn, Pyrochta, Bernad, Jánošík, Pláněk, R. Jeřábek, od 21. navíc A. Čech - Šmerha, Järvinen, J. Aaltonen - Lantoši, O. Roman, Skalický - Suchý, Fořt, Malát - J. Stránský, Dvořáček, Söderlund. Trenér: Kalous.

Kladno: Brízgala - Dotchin, T. Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček - Sideroff, Plekanec, Frolík - Jarůšek, Klepiš, Tralmaks - Strnad, Pytlík, O. Bláha - Smoleňák, Melka, M. Procházka. Trenér: O. Vejvoda ml.