Hrdinou hostujícího týmu se paradoxně původem olomoucký útočník Michal Broš. Ten Broš, který na začátku sezony místo Kladna kývl na přestup Boleslavi. V úterý vstřelil hattrick a zásadně tak přispěl k oslavám boleslavského kotle. 

Rytíři slíbili, že zápas jen tak neodjezdí, a splnili to. Dokonce otočili z 0:2 na 3:2 (42. minutě Dalecký), ale brzy nechali soka vyrovnat a jedenáct minut před koncem Broš po návratu z trestné lavice rozhodl. 

Hlasy trenérů: 

Jiří Čelanský (Kladno): „Je to pro nás těžké, protože pro nás v podstatě sezona už skončila. Nehrálo se nám lehce. Jsem rád, že se nám podařilo otočit stav z 0:2 na 3:2. Bohužel jsme dostali dostali dvě takové pro nás smolné branky, ale platí a to nám zase srazilo vaz. Bohužel ani napočtvrté jsme zápas s Boleslaví nezvládli."

Marian Jelínek (Mladá Boleslav): „Začátek utkání se odvíjel v takovém tempu jako srpnový hokej, až jsme z toho byli s kolegou (Výborným) trošku vyvedeni z míry. Na druhé straně je to z naší strany tak svázané zodpovědností. Uvědomujeme si, v jaké jsme situaci a ta tíha už je několik utkání včetně play off. Bylo to na nás znát. Pak jsme teda dali dva góly, soupeř nám potom srazil pérka, ale naštěstí jsme se probudili a zápas jsme zvládli. Žádný pohledný zápas to asi pro diváky nebyl, ale napínavý určitě. Po zápase jsme se radovali z vítězství, ale pak jsme se dozvěděli, že se nemůžeme ještě radovat dál." 

Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 3:5 (0:0, 2:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 37. Šilhavý (T. Kaberle, Bílek), 38. Tenkrát (M. Hořava, Patera), 42. Dalecký (Eberle, David Růžička) – 26. Broš (D. Výborný, Musil), 31. Broš (Pojkar, Klimenta), 44. M. Látal (Starý, Žabka), 50. Broš, 60. Mikulík (Musil). Rozhodčí: Mikula, Souček – Blümel, Ondráček. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:1. Diváci: 1740.

Kladno: Cikánek – Majeský, T. Kaberle, Kolářík, P. Hořava, L. Procházka, David Růžička, od 21. navíc Gutwald – M. Hořava, Patera, Tenkrát – Dalecký, Machač, Eberle – Strnad, Dragoun, Kuchler – Šilhavý, Zagrapan, Bílek. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

Mladá Boleslav: Valent – Toman, Pojkar, Jindra, Ovčačík, Bohunický, Žabka – Mikulík, D. Výborný, L. Pabiška – Lenc, Broš, Klimenta – M. Látal, Musil, Starý – Jarůšek, Vrbata, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.