Kladno – Mladá Boleslav 4:3(1:1, 2:0, 1:2)

Kladenské publikum ve třetí třetině jen zahučelo, když ruská posila hostů a jejich nejlepší hráč Denis Kazionov nalajnoval krásnou kolmici Sýkorovi, který zasunul puk do odkryté klece. Domácím pomohly k vyrovnání České Budějovice. Nevěříte? Právě ty sebraly Boleslavi brankáře Cháberu a jeho náhradník Šindelář a musel propadat hanbou za vyrovnání, které obstaral ve svém posledním vystoupení v kladenském dresu Novák ranou z úhlu.

Jenže Horna na začátku druhé části dvěma šťastnými trefami, kdy kotouč propasíroval zblízka za Šindeláře, získal Kladnu luxusní náskok, který mohl pokpojistit třeba Bělohlav. Jenže v přesilovce těsně minul a neuspěli ani další domácí borci.

Jejich trvalá převaha ze druhé třetiny se ve třetím dějství rozplynula. Patera sice málem připravil Bělohlavovi další šanci, ale pak se povedla dorážka D. Vrbatovi a rázem bylo rušno. Kladno se o zbylý násykok nechalo obrat nejtriviálnějším způsobem. Ve vlastní přesilovce nechalo jít do výpadu Kočího, od něj převzal kotouč Král, objel bránu a svým nenapodobitelným stylem vyrovnal.

Vypadalo to na dělbu bodů, ale třetí kladenská formace a hlavně Tomáš Horna byli proti. Horna po akci Frolíka s Kallou zachytil přihrávku zpoza klece ranou ze vzduchu pokořil Šindeláře potřetí. Jeho trefu musel posoudit videorozhodčí, což udělal, ale domácí vyhráno neměli.

„Věděl jsem, že to vysokou hokejkou nebylo a rukou také ne. Buď čepelí nebo násadou,“ usmíval se chlapík, jenž se střelecky v sezoně trochu trápí, ale teď si užil báječný mejdan zakončený prvním hattrickem v kariéře. V jedenácté sezoně! „Sezona tak špatná není, jen mi to tam tolik nepadalo. Od Nového roku je to ale lepší, kolikrát pomůže i branka ve ztraceném zápase jako na Slavii, “ dodal Horna,

Dlouhá power-play přinesla Boleslavi velký tlak a jednu tutovku Handlovského, jenž byl ale blízko a Kopřivu ho zblízka vychytal.

Ohlasy trenérů:

Jaromír Šindel: Těžko se hodnotí. Po skončení druhé třetiny jsme to viděli jako ztracený zápas, přesto jsme dokázali srovnat, ale v závěru jsme školáckou chybou zkušených hráčů, jmenovitě Padělka, dostali čtvrtý gól. Přišli jsme tak alespoň o bod. Viděli jsme hokej tří rozdílných třetin. V první se hodně útočilo na obou stranách, ve druhé nás Kladno přehrálo, ale dalo jen dva góly a tím jsme dostali šanci. V poslední části jsme byli lepší asi my. Škoda, alespoň bod jsme chtěli a jsme zklamaní.

Petr Kasík: Ve druhé třetině jsme měli fúru šancí a měli jsme odskočit na rozdíl více gólů. Bohužel jsme sice nechali vyrovnat ve vlastní přesilovce, ale naštěstí jsme dali ještě gól a tři body zůstaly doma. Situace v tabulce je nadále vyrovnaná a my ještě nejsme vůbec z ničeho venku, i když jsme dnes vyhráli. Třemi body to jde rychle nahoru, ale také dolů. Musíme hrát už všechny zápasy jako play-off.

Kladno: Kopřiva – Hájek, Nádašdi, Pavlas, A. Novotný, Hořava, Trončinský – Diviš, Patera, Bělohlav – Novák, Kuchler, F. Mrázek – Horna, Kalla, Frolík – Valský, Čurilla, Stieler.

Mladá Boleslav: Šindelář – Hunkes, J. Novák, Bauer, Kočí, Čížek, Mocek – Nouza, Král, Handlovský – R. Vrbata, D. Vrbata, Důras - Boháč, Pšurný, Padělek – Kazionov, Sýkora, Benda.

Branky: 14. Novák (Mrázek), 22. Horna (Frolík), 24. Horna (Novák, Mrázek), 59. Horna (Kalla, Frolík) - 4. Sýkora (Kazionov), 43. D. Vrbata (Bauer), 50. R. Král (Kočí). Rozhodčí: Hradil – Čech, Dřínovský. Vyloučení: 3:8, bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci: 2954.