Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Mladá Boleslav - Hokejisté Kladna jsou v extralize opět tam, kde sezonu zahajovali - na posledním místě. ve druhém utkání skupiny o udržení podlehli na ledě Mladé Boleslavi 2:4 a právě jejich sok je na třináctém místě díky lepšímu celkovému skóre vystřídal. Vzájemné zápasy má však ještě o něco lepší Kladno. Neblahým znamením ale je, že poprvé za poslední skoro tři roky prohrál Vagnerplast v Boleslavi zápas play-out, v němž o něco šlo.

27.2.2011

Tipsport extraliga play-out: BK Mladá Boleslav - HC Vagnerplast KladnoFoto: Jan Pavlíček

Kladno v utkání tahalo za kratší konec a prohrávalo na začátku druhé části už 0:3 a měnilo brankáře. Tah s Falterem, jemuž se proti Boleslavi v sezoně dařilo, nevyšel a vystřídal ho Cikánek.

Hosté se do utkání ještě dostali. Po dvou rychlých trefách Kallya Drtiny z poloviny utkání dokonce žádali po rozhodčím i trefu vyrovnávací po nešťatném zásahu Plodka, jenže tu sudíneuznali a místo toho domácí Divíšek gólem do šatny Bruslařský klub uklidnil.

Ve třetím dějství už Kladeňáci nakontaktní branku nedosáhli, když neuspěl ani Stieler pokusem o blafák.

Ohlasy trenérů:

Miloš Holaň (Mladá Boleslav):
„Chtěl bych hráčům poděkovat za to, jak zápas zvládli nejen herně, ale hlavně psychicky, protože kdyby naše ztráta narostla na šest bodů, bylo by to horší. Byla tu vynikající atmosféra díkyfanouškům, my měli luxusní náskok 3:0, který jsme mohli ještě promrhat, ale myslím, že klíčový moment kromě těch tří gólů byl gól pět vteřin před koncem druhé třetiny na 4:2, ten utkání rozhodl. Ve třetí třetině jsme hráli výborně do obrany, k ničemu jsme soupeře nepustili. Ráno jsme měli takové přání – vždy proti nám chytal Martin Falter, i když to teď bude znít trochu velikánsky, přáli jsme si ho vyhnat z branky a zamotat tak soupeři s ohledem na gólmany hlavu. Ještě je však spoustu zápasů před námi, nemůžeme létat v oblacích, bude to boj do posledního kola.“

Jiří Kopecký (Kladno): „Myslím, že utkání rozhodla první třetina a naše dvě oslabení, která jsme neuhráli. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení a do pohody. Při jejich třetí brance už to s námi vypadalo takřka na ručník, ale dvěma slepenými góly jsme se dostali do zápasu. V tu chvíli to vypadalo celkem nadějně, ale po hrubé chybě pět vteřin před koncem druhé třetiny soupeř opět odskočil. Ve třetí třetině už si to vítězství pohlídal a my se k nějakému většímu tlaku nedostali. Bylo to spíš o nastřelování puků a o náhodě než o nějakém našem tlaku, soupeř tu třetinu v pohodě zvládl.“

BK Mladá Boleslav - HC Vagnerplast Kladno 4:2 (2:0, 2:2, 0:0). Branky a nahrávky: 7. Tvrdík (Pabiška), 15. Boháč (Mikuš), 23. Matějovský
(Štefanka, Lehikoinen), 40. Divíšek (Boháč) - 30. Kalla, 33. J. Drtina (Bicek). Rozhodčí: Hrubý, Souček - Prchal, Kis. Vyloučení: 4:5, navíc Dudáš
(Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 3450.

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Marušák, Dudáš, Macháček, Benda, od 21. navíc Lehikoinen - Nouza, Divíšek, Boháč - D. Vrbata, Plodek, Demel - Bahenský, Štefanka, Matějovský - Gajovský, Tvrdík, Pabiška - Loskot. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

Kladno: Falter (23. Cikánek) - J. Nedvěd, J. Drtina, Kameš, Mrázek, L. Procházka, Piskáček, Šmach - Bicek, Patera, Kuchler - Látal, Kalla, Bílek - Valský, Hašek, Bělohlav - Smoleňák, Stieler, Eberle. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

Druhý výsledek: HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 4:1 (1:0, 1:0, 2:1).

Tabulka:

11. HC Kometa Brno 54 21 5 1 27 139:148 74
12. HC Sparta Praha 54 14 7 3 30 120:149 59
13. BK Mladá Boleslav 54 15 4 5 30 128:165 36
14. HC Vagnerplast Kladno 54 10 3 6 35 110:180 36

Poznámka: Mladé Boleslavi bylo odečteno 22 a Kladnu 6 bodů za neoprávněný start hráčů.

27.2.2011
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Autogramiáda Rytířů Kladno na Sletišti v rámci dnů města. Vpravo Václav Veber, vedle Martin Lenďák

Naděje pro kladenský hokej, Václav Veber. Atmosféru z Lapače si nepamatuje

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

Skrbka Kladno oslovilo, vybral si Vsetín

Kladno – Hokejový obránce Pavel Skrbek skončil předčasně angažmá ve Znojmě, kde se s ním na ukončení kontraktu domluvili minulý týden. Poté podepsal novou smlouvu ve Vsetíně, ale fanoušky pochopitelně zajímá, proč nezamířil do mateřského Kladna za strýcem-trenérem Milošem Hořavou.

Mario Jarkas zve na TCB Fight Night do Grandu

Slaný – Už potřetí se se naplní slánské Městské centrum Grand energií tvrdých bojovníků, ale i svůdnou krásou žen. Guru slánského bojového sportu Mario Jarkas připravil na sobotu 21. října třetí Galavečer TCB Fight Night, a přestože je aktuálně jeho přípravou doslova zahlcen, našel si chvilku na Kladenský deník a jeho otázky. Stejně jako v předchozím roce věnuje Mario Jarkas galevečer dětem z Dětského domova Ledce, které mají vstup zdarma.

Uzdravený kanonýr Ton zkusí další návrat. Do Kladna?

Kladno /FOTOGALERIE/ – Stal se legendou pražské Sparty, ještě ve čtyřiceti v jejím dresu nasázel neskutečných 40 gólů za sezonu. Ale loni před začátkem sezony se vrátil do mateřského Kladna, aby mu pomohl zpět do extraligy. Petru Tonovi (44) se to nepovedlo hlavně kvůli zranění, které utrpěl v dramatickém semifinále play off s Jihlavou. Teď se rýsuje možnost jeho návratu na led.