Boleslav v ní od 18.10 hodin hostí před kamerami stanice Nova Sport kladenské Rytíře.

Kladno pojede do Boleslavi sice s pokorou, ale určitě i velkou touhou po plném bodovém zisku, který si v posledním kole nechalo vyfouknout doma s Vítkovicemi. Ztratilo zápas, v němž vedlo už o tři branky, to vše v poslední třetině. „Boleslav má letos střídavé výsledky, ale pro nás je zápas tříbodovou povinností. Hrát na maximum a co nejlépe,“ usmívá se letošní posila Rytířů Marek Posmyk, jenž právě před třemi lety v Boleslavi také strávil část kariéry. Moc hráčů už tam ale nezažil. „To je fakt. Boleslav vyměnila v posledních sezonách pokaždé hrozně moc hráčů, mění se to tam jako na běžícím páse. Je jich tam hodně málo, co tam byli tehdy,“ usmívá se obrovitý cestovatel, jenž prošel už devíti českými kluby a přidal i hezkou řádku těch zahraničních včetně toho nejslavnějšího – Tampy Bay Lightning.

Přiznává, že nedělní výpadek s Vítkovicemi ještě v hlavě trochu má a myšlenky k nešťastnému zápasu se k němu chvílemi vracejí, zároveň ale dodává, že před duelem s Boleslaví musí všichni hodit tohle za hlavu. „Udělali jsme tři hrubky a stálo nás to dva body. Musíme si z toho vzít i nějaké ponaučení, protože dvě třetiny jsme hráli výborně, jenže to nestačí. Teď začíná nový zápas, pak ještě dva do přestávky a my se musíme snažit udělat co nejvíc bodů,“ byl nekompromisní.

Marek Posmyk není klasickým kanonýrem, ale ránu má jako z děla, chodí na přesilovky a v poslední době se na kostce jako autor branky objevil hned dvakrát, proti Zlínu i Budějovicím. Věří si i na venkovním stadionu? „Je příjemné, když góla dáte, ale nefixuji se na to. Pro mě je důležité, aby uspěl tým, abychom se dostali do play-off. Je to můj hlavní cíl, ale i nás všech,“ říká třiatřicetiletý bez čtyř centimetrů dvoumetrový pořez.

Ten měl po úterním tréninku pořádně červený nos. Na kladenském zimáku byla kosa ještě větší než jindy, takže se není co divit. „Začala krutá zima a bylo to dneska docela ostré (úsměv). Ale dá se to, k hokeji to patří. Je pravda, že v nových multifunkčních arénách to je asi příjemnější, ale i tohle přece zvládne každý,“ mávne rukou a doplňuje, že v Boleslavi je to podobné jako v Kladně.

Středočeský rival letos nezahájil sezonu tak dobře jako Kladno, desítka mu pomalu uniká, ale znovu do baráže by nemusel, nehraje vůbec špatný hokej. Myslí si to i Posmyk: „Je to tak, musíme si tam dát velký pozor. Samozřejmě na jejich první řadu, kde Výborný s Balaštíkem dělají hromadu bodů, ale jen na ně se soustředit nemůžeme, gól nám klidně může dát někdo jiný,“ varuje.

A jak si vůbec za pár měsíců v Kladně zvykl? Podepíše tady smlouvu i na příští sezonu? Není to zdaleka jisté.

„Tým je dobrý, parta výborná, teď jde o výsledek, jaký uděláme. O to play-off každopádně hodně stojíme. Co se týče budoucnosti, zatím jsme to moc neprobírali. Smlouvu mám jen do konce sezony a pak se uvidí. Záležet bude i na tom, zda se domluvíme s Budějovicemi (Posmyk je jejich kmenovým hráčem – poz. red.). Ale určitě bych byl rád, kdybych zůstal na Kladně,“ dodal nejvyšší kladenský hokejista.

Boleslavská forma v lednu nebyla vůbec špatná – třízápasovou vítěznou šňůru uťal až v neděli mistrovský Třinec. Avšak velmi důrazně. Porážka 1:6 vrátilaNovákovu družinuzpět na poslední místo v tabulce.

Rudolf MUZIKA, Jaroslav BÍLEK