První část zalila kladenská krev. Skutečně, nejzajímavější okamžiky se zrodily po zákrocích boleslavských hráčů Čutty a Bahenského na hostující borce Hovorku s Hluchým. Zatímco Čutta, jenž moc skloněného Hovorku narazil na hranu mantinelu, vyvázl bez trestu, Bahenský dostal v závěru jinak dost hluché třetiny pětiminutový trest (plus do konce utkání) za zákrok na Hluchého.

Nejprve ho trefil pěkně a čistě, ale vzápětí už bez puku a ještě rozhozeného. Trest by tak asi správný, byť o tom domácí forvard Andrej Podkonický v první přestávce v rozhovoru pro Novu sport zapochyboval.

Hned v úvodu dějství měl být Bahenského zkrat potrestán, když Tomas fauloval Lepina a Kladno dostalo celé dvě minuty výhody pět na tři. Přepychovou nabídkou ale pohrdlo, přesilovku hrálo bez nápadu i kvalitní střelby a bojující domácí se ubránili. Byl tojeden z rozhodujících momentů utkání.„Tu přesilovku jsme sehráli absolutně trestuhodně,“ mračil se kouč Kladna Zdeněk Vojta.

Navíc se jeho svěřenci kvůli dvěma následným prohřeškům sami dostali do náporu, jenže v největší šanci vytěsnil Chábera ramenem ránu Podkonického na břevno. Teprve v závěru třetiny Rytíři trochu procitli, ale na překonání Hübla to bylo moc málo.

Rytíři si koledovali i v úvodu třetího dějství. Jejich rozehrávka byla často tak mizerná, až se v úvodu dějství dostali před Cháberu tři boleslavští hráči, brankář ale neskutečně vyčapal betonem Pabišku.

Chábera byl hrdinou i v 51. minutě. Po další hrubce v rozehře hasil požáf Látal faulem na Tomase, sudí nekompromisně nařídil trestné střílení, ale brankář s Poldinkou na masce mu mlapačkou nedal šanci.

Udržel tak naději Rytířů, kteří ji ale v jediné nadějné akci ve vedení nepřetavili, byť dorážka Dragouna do odkryté brány po gólu doslova volala.

Vojtův celek trápí problémy první formace při bránění elitních řad soupeřů. To rozhodlo i v Boleslavi. Ztráta puku v útočné třetině, Balaštíkovo bleskové vysunutí Mikulíka a obrana Tomana – Posmyk neměla rychlost – přesná rána pod lapačku a gól. Rozhodující.

„Jarda Balaštík tam ulázal svoje kvality, skvěle mi to načasoval. Já chtěl pálit nad nad lapačku, ale šlo to nad beton. I to je super,“ usmíval se autor rozhodující trefy.

V závěrečné púower-play umocněné vyloučením Výborného za vyhození puku za hrazení byli sice Rytíři blízko vyrovnání, Hübl ale při závarech udržel na uzdě Bicka i Kallu a embéčko začalo slavit.

Boleslavké naděje na předkolo play-off nejsou nadále vysoké, ale Kladno si hodně pohoršilo a jestli opět nechce se středočeským rivalem zůstat v marastu play-out, bude muset brzy začít bodovat.

„Bohužel, venku vůbec nedáváme góly, vždyť v posledních třech zápasech na ledech soupeřů jsme na jeden gól brali tři body. Ale to nejde do nekonečna. V obraně hrajeme venku dobře, ale dopředu nejsme absolutně nebezpeční,“ hromoval kouč Zdeněk Vojta.

BK Mladá Boleslav – Rytíři Kladno 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 53. Mikulík (Balaštík, Hay). Rozhodčí: Fraňo, Minář – Horinek, Lhotský. Vyloučení: 2:4, navíc Bahenský (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3380.

Mladá Boleslav: J. Hübl – Žabka, Čutta, Hay, Chaloupka, Mozík, Baldwin, Rýgl, Beňovič – Mikulík, D. Výborný, Tomas – Balaštík, Podkonický, Pabiška – Bahenský, Vrbata, Goertzen – Jiránek, Stieler, Demel. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

Kladno: Chábera – Posmyk, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, David Růžička, Pavlů, Piskáček – Bicek, Patera, Kuchler – Hovorka, Dragoun, Kalla – Valský, Lukáč, M. Látal – Bílek, Knotek, Hluchý. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

1. HC Sparta Praha 45 23 8 8 6 143:94 93

2. HC Plzeň 1929 44 22 7 6 9 155:119 86

3. HC Mountfield Č. Budějovice 45 22 4 4 15 120:110 78

4. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 45 21 4 6 14 148:112 77

5. Bílí Tygři Liberec 45 16 11 1 17 122:120 71

6. HC Vítkovice Steel 45 18 6 3 18 126:122 69