Na první branku se čekalo až do poloviny zápasu, kdy chvíli po Paterou nastřelené konstrukci poslal puk do sítě Kalla (31.). Bylo ve dvojnásobné početní výhodě hostů, kteří měli ještě ve druhém dějství k dispozici další, tentokrát rovnou dvouminutovou hru pěti proti třem.

Nic z ní ale nevytěžili a naopak už v plném počtu hráčů sami inkasovali. Vyrovnával Boháč (38.). V poslední necelé minutě vyfasovali menší tresty tři Kladeňáci a Boleslav tak měla na začátku třetí třetiny 96 vteřin trvající dvojnásobnou přesilovku. Až v klasické ji poprvé poslal do vedení Důras (42.).

Kuriózní moment, jenž může vejít do dějin, přišel v 53. minutě. Domácí dali třetí gól, rozhodčí však nechali videorozhodčím přezkoumat předchozí situaci před jejich brankou a uznali ji jako gólovou. Na ukazateli zasvítilo 2:2!

Střelcem branky, která Kladnu zajistila zlatý bod, byl Pavlas. "Viděl jsem kotouč za brankovou čárou a byl jsem si jistý, že ho videorozhodčí uzná," prohlásil střelec branky, jenž na situaci upozornil kapitána Pateru. Ten však mohl soudce vyhledat až v přerušené hře, a to bylo až v době, kdy domácí rozvlnili síť!

"Nic podobného jsem ještě nezažil a zřejmě ani kluci," přiznal Pavlas a dodal. "Bylo to težké utkání, v němž se k nám přiklonilo štěstí. Kdyby rozhodčí můj gól neuznal, těžko bychom s výsledkem něco udělali."

Pro Kladno nakonec bylo ještě lépe, když mu v prodloužení zajistil druhý bodík další obránce - Nádašdi.

Domácí příznivci nelibě nesli výkon rozhodčích a po závěrečném hvizdu si to ještě jejich hlouček chtěl s rozhodčími vyříkat ručně. Domácí ochranka měla plné ruce, aby zabránila masakru.

DanielBoháč, hráč Mladé Boleslavi a autor neuznané branky: „Byl to strašný pocit. Já jsem jenom seděl na střídačce a nechápal, co vůbec rozhodčí u videa řeší. Všichni naši hráči co stáli v blízkosti jsou přesvědčeni, že to branka nebyla.“

Richard Král, kapitán Mladé Boleslavi: „Těžko tu situaci komentovat, docela to s námi zamávalo. Na ledě mi ještě říkal Pavel Patera, že to prý gól byl.“

Zdeněk Müller, trenér Kladna: „Bylo to dnes nervózní utkání. Měli jsme dobrý vstup do první třetiny, ale od poloviny zápasu nás Boleslav přehrávala. Dnes jsme měli i potřebné štěstí.“

Jaromír Šindel: „My jsme dnes začali na čtyři pětky, abychom měli dostatek sil v závěru zápasu. Taktika nám myslím vyšla, bohužel pak se stalo, co se stalo a nás to hodně zlomilo. Jsem hodně zvědavý na videozáznam, už se na něj těším. V prodloužení jsme udělali opět lacinou chybu, která nás stála lepší výsledek."

BK Mladá Boleslav – Geus Okna Kladno 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1).
Ml. Boleslav: Schwarz – Bauer, Novák, Čížek, Schnabel, Moravec, Zíb, Kočí – Nouza, Král, Handlovský – Klimenta, Důras, Boháč – Padělek, Vrbata, Pšurný – Benda, Sýkora, Gajovský. Trenér: Šindel.
Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, Gudas, Šmach, Hořava, Kameš, Trončinský – Bělohlav, Patera, Procházka – Čurilla, Mrázek, Kuchler – Frolík, Kalla, Horna – Polanský, Stieler, Tomajko. Trenér: Müller.
Branky a nahrávky: 38. Boháč (Klimenta, Důras), 43. Důras (Klimenta, Zíb) – 31. Kalla (Nádašdi), 53. Pavlas (Patera), 63. Nádašdi (Čurilla)
Rozhodčí: Homola, Polák – Čížek, Prchal. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 3236.