O jejich výhře 3:2 rozhodl ve třetí minutě prodloužení kapitán Jiří Burger.

V tabulce zůstali třetí, poněvadž Jihlava urvala dva body v Třebíči. Případná vzájemná utkání s Duklou by při bodové shodě po posledním kole ale hovořila pro Rytíře.

Asistent trenéra Jiří Kopecký byl po utkání s kadaňskými Trhači rozčarovaný. „Jsem zklamaný z našeho výkonu. Opět jsme trošku spadli do profesorského hokeje," povzdechl si s tím, že se hrál hurá hokej nahoru dolů.

Všechny góly základní hrací doby padly do 15. minuty první třetiny. Skóre záhy otevřel po pěkném průniku kladenský Zikmund.

Domácí D. Kaše vyrovnal potom, co jeho bombě pomohla do síťky tyčka. Byl to zároveň stý gól sezony v kladenské brance. 

Trhači otočili stav ve vlastním oslabení, když se do jednoho kouta u vlastní brány sjelo všech pět Rytířů. Ještě do první přestávky srovnal svým čtrnáctým zásahem Tůma.

V prostřední části Kladno nevyužilo téměř dvě minuty dlouhou hru pět na tři, přičemž brankáře Strmeně vůbec neohrozilo, na druhou stranu se posléze úspěšně bránilo ve třech v podobném časovém úseku.

„Pět na tři jsme měli využít. Kdybychom se dostali do vedení, asi bychom to už dotáhli, ale nepovedlo se," litoval kapitán Jiří Burger a vysvětloval, proč Rytíři odehráli výhodu tak mizerně.

„Je pravda, že jsme to sehráli hodně špatně. Oni hráli aktivně a nám hrozně dlouho trvalo, než jsme se dostali do pásma. A když už, tak nám puk skákal. Kvalita ledu nebyla ideální a pak už je to i o hlavách – přestáváte si věřit při každém zpracování. To nás ale neomlouvá," uznal Burger, který nakonec zápas rozhodl na konci druhé minuty prodloužení.

„Aspoň se povedlo tohle a výsledek si cením, protože Kadaň hrála velmi dobře a odpovídal tomu i průběh – zápas byl vyrovnaný," dodal chlapík, který hned při prvním střídání dostal po buly ránu do zubů, ale rozhodčí situaci neviděl.

Další duel sehrají Rytíři ve středu doma s Frýdkem (18.00).

Kadaň - Kladno 2:3 pp.
Branky a nahrávky: 9. Kaše (Kohout), 14. Kůs (Trefný) – 3. Zikmund (Gratton, Cetkovský), 15. Tůma (J. Kloz, Burger), 63. Burger. Vyloučení: 5:3, bez využití, v oslabení 1:0. Třetiny: 2:2, 0:0, 0:0 - 0:1.