Ve středu dvakrát prohrával, aby nakonec uspěl v prodloužení. Vítězný gól na 3:2 vstřelil opět Jan Kloz!

„Za stavu 2:1 jsme ukázali týmového ducha. Kluci za tím šli a při vyrovnávací brance měli i trochu štěstí. Přesilovku čtyři na tři pak výborně sehráli,“ řekl druhý kouč vítězů Pavel Patera.

Jeho protějšek Luboš Rob mínil, že odehráli lepší zápas než v úterý. „Náš výkon bych hodnotil jako velmi dobrý, bohužel se špatným koncem,“ uvedl.

Už po 18 vteřinách otevřel skóre utkání na brankovišti důrazný domácí Čermák. Rychlý gól a vyprodaná aréna vybičovala domácí celek k výbornému výkonu. Leč druhý gól nápor Motoru nepřinesl.

Kritický moment Jihočechů přišel v závěru třetiny. Díky výbornému Kváčovi v brance zvládli dlouhé oslabení ve třech, ale v pokračující klasické přesilovce Kladno vyrovnalo. Střelu Redlicha gólman jen vyrazil a Kružík neměl problém kotouč dopravit do sítě.

Také domácí dostali v polovině zápasu k dispozici minutovou přesilovku pět na tři. Sehráli ji ale doslova katastrofálně. Vinou častých vyloučení se hra výrazně rozkouskovala a ztratila na tempu.

Třetí dějství se hrálo hodně opatrně, protože každá chyba se mohla stát osudnou. Jako první ji udělali Rytíři. Nechali projet obránce Čápa přes celé hřiště, umožnili mu i dorážku a důrazný bek doslova procpal kotouč za brankovou čáru.

Hosté sice mohutně protestovali, k rozhodčím si přijel postěžovat dokonce i sám Jágr, ale mimořádně důležitý gól platil. Vedoucí branka domácím výrazně pomohla a drželi soupeře na distanc.

Závěr byl dramatický. Kladno přitlačilo a Keharova nenápadná střela zacinkala o tyč Kváčovy klece a necelé dvě minuty před koncem bylo vyrovnáno. Střelu Švéda Svedlunda Kváča přes clonícího Hořavu neviděl a zaregistroval ji až ve své síti.

Zápas tak dospěl do prodloužení. V něm rozhodčí nachytali Jihočechy při hře v pěti. Jejich fatální chybu už po 18 vteřinách přesilovky zužitkoval Kloz a Kladno tak jede do domácích víkendových odvet za vedení 2:0.

U branky na 2:2 asistoval útočník Ladislav Zikmund. „Po brzké brance v naší síti jsme hráli od poloviny první třetiny naši hru. Po pár drsných potyčkách ale už nešlo o hokej, ale spíš o to, kdo koho trefí,“ řekl kladenský forvard s tím, že se snažili neoplácet.

Vedení 2:0 v sérii nepřeceňuje a upozornil, že je to play off a stát se může všechno. 

Č. Budějovice – Kladno 2:3 pp
Branky a asistence: 41. Čermák (Nedorost), 46. Čáp – 19. Kružík (Redlich), 59. Svedlund (Zikmund, Machač), 64. J. Kloz (D. Tůma, M. Hořava). Vyloučení: 10:10 (navíc dom. Kučný a Kutlák 10 min. a F. Novák 5+do konce); využití: 0:2. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 – 0:1. Diváci: 6421. Stav série: 0:2.
Kladno: Cikánek – Štich, Zelingr, Štindl, Svedlund, Lenďák, Kehar – Kružík, Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Zikmund, Machač, M. Hořava – Pekr, Přikryl, Strnad – Jágr.