Nepřijdete si v mladé kladenské obraně tak trochu jako učitel?
Máme tu spoustu mladých kluků. Jak nejsou zkušení, tak jsou občas nervózní. Rád jim v takové situaci pomůžu. Je ale na nich už vidět, že to budou schopní hokejisté. Navíc na ledě je znát jejich mladická energie a pozitivní přístup.

V posledních zápasech jste dostal na starost debutanta Adama Zicha. Jak si dovedete vyhovět?
To, co jsem říkal, platí i na něj. Na to, kolik toho mezi dospělými odehrál, tak je velmi jistý na puku. Navíc si myslím, že si dost dobře umíme pomoct. Dovede to vzadu podržet, když se snažím podpořit útok. Ale funguje to i naopak. Navíc mi i dobře rozumí, když na něj anglicky něco houknu. (usmívá se)

V kabině se tedy dorozumíte dobře?
To je v pohodě. Všichni tu mluví anglicky tak, abychom se domluvili. Minimálně tou hokejovou angličtinou. Víme, jak na sebe reagovat. Prostě v tom problém není. Navíc je tu několik kluků, kteří mluví naprosto skvěle anglicky, takže v nejhorším pomohou oni.

Jazykový problém ale může vzniknout mimo stadion, že?
No občas někoho překvapím, když se na něj snažím mluvit anglicky. Ale určitě to není věc, kterou bych se nějak trápil. Lidé jsou tu trpěliví, takže to nějak vyjde. Taky se snažím pochytit alespoň nějaká česká slovíčka. Občas mi to pomůže. Třeba když zajdeme do restaurace.
Ale když si uděláme cestu do Prahy, tak tam už není absolutně žádný problém. Bohužel, v Kladně to s angličtinou občas není lehké.

Chutná vám i české jídlo?
Taky mi chutná. Třeba knedlo vepřo zelo si dám rád. Ale to si často dovolit nemůžu.

Jako cizinec tu nejste sám. Pomůžete si tedy s Linusem Svedlundem?
Rozumíme si. Přeci jen je ve stejné situaci, takže se vzájemně chápeme. Ale Linus je tu druhý rok v kuse, takže pochytává víc českých slovíček. Taky rád vzpomínám na Jurije Repeho. Ten byl skvělý překladatel. Linus tedy nepřekládá, ale jakmile si chceme pokecat, tak je to velmi dobrá volba.

Jak jste oslavil Vánoce? Slavil jste je zde?
Se ženou i psem jsme se jeli podívat do Mnichova. Užít si vánoční atmosféru, prohlédnout si vánoční trhy. A pak jsme se pochopitelně byli podívat i v Praze. Ale jinak jsme je slavili tady. To platí tedy i o Silvestru. Ten jsme tedy slavili hlavně doma. I s Linusem. Protože máme psy, tak jsme je nechtěli vystavovat hluku venku.

Takže v Čechách bydlíte se ženou a psem?
Přesně tak. Máme jezevčíka. Koupili jsme si ho tu, když jsem za Kladno hrál minule.

Brendon NASH
Narozen: 31. března 1987 v Kamloops, Britská Kolumbie, Kanada
Pozice: obránce
Oblíbené pití: ochucená perlivá voda
Oblíbené jídlo: hovězí steak
Oblíbený hudební žánr: country
Oblíbený hokejista: Shane Doan a Scott Niedermayer
Zajímavost: Brendon si zahrál krátce i NHL, za slavný Montreal Canadiens má 2 zápasy. Jeho mladší bratr Riley hraje NHL pravidelně, aktuálně za celek Columbus Blue Jackets

Jan ŠEJHL