Britové ve Slaném rozbili svůj stan už před čtyřmi dny, a pilovali tady formu před pátečním startem šampionátu. Pro českého fanouška je nejzajímavějším hráčem Liam Kirk, který v sezoně zářil v Litvínově a nyní podepsal smlouvu s Eisbären Berlin. České předky má Sean Norris z Belfastu, který v mládeži hrával za Písek a Jihlavu a mistrovství pro něj bude první v kariéře.

S Brity, kteří mají v kádru několik hráčů narozených v Kanadě a USA, se utká na MS i česká reprezentace, a to v sobotu 18. května ve 20:20 hodin.

Kazachstán bude hrát skupinu A v Ostravě. V jeho kádru najdete hned 17 hráčů, kteří hrají Kontinentální hokejovou ligu. Ve velké většině za kazašský celek Barys Astana. Na soupisce jsou ale i borci z Magnitogorsku, Vladivostoku, Chabarovsku a Nižného Novgorodu.

Nejznámějším hráčem je už sedmatřicetiletý Roman Starčenko, pořád opora Astany, kde v sezoně hráli také dva Češi – odchovanec Rakovníka a Berouna David Sklenička a Rudolf Červený. A také Kanaďan známý z Pardubic Antony Camara.

Zápas ve Slaném může každopádně nabídnout hodně kvalitní hokej, přijďte se podívat i vy.