Buldoci vyloupili Rondo!

Brno, Kladno /FOTO/ - Do konce duelu 38. kola hokejové extraligy Brno kontra Kladno zbývalo 106 vteřin, když se vyprodanou halou Rondo rozhostil hrobový klid. Nejlepší střelec hostů Jiří Kuchler v tu chvíli načal druhou desítku vstřelených branek a tato bylo hodně důležitá.

7.1.2011

Brněnští hokejisté Komety prohráli s Kladnem.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Jeho gól převrátil stav na 1:2 a výhru venku nejméně úspěšného celku pak ještě do prázdné branky pojistil kapitán Pavel Patera! Buldoci si tak z moravské metropole odvezli nesmírně cennou výhru 3:1.

Brňanům nepomohla nová trenérská dvojice Ladislav Lubina a Svatopluk Číhal, ani návrat kapitána Jiřího Dopity.

Hned v první minutě ale domácí Hruška napálil horní tyčku kladenské branky, záhy se ale Moravané přece jen dočkali vedení, když ve dvojnásobné početní výhodě dezorientovaného gólmana Faltera překonal Bičánek.

I ve druhé třetině se Kometa do Kladna zakousla. Ve 24. minutě v přesilovce trefil Bičánek znovu tyč a poněvadž nevyužila další šance, chopili se příležitosti Buldoci. Sérii nedůsledností v brněnské obraně potrestal Bílek (34.) střelou pod horní tyčku a srovnal na 1:1.

Hned v úvodu třetí třetiny vyrobil na modré čáře hrubku brněnský Stehlík a Bicek jel sám na Hoviho, který blafák kladenského útočníka vytěsnil.
Na druhé straně kluziště zkoušel dvakrát štěstí Dopita, ale neuspěl.

S hrdinou utkání Falterem si neporadil tři minuty před koncem řádné hrací doby ani Hubáček, a tak Kladno opět udeřilo. V 59. minutě Kuchler napálil vyhození brněnské obrany a vydoloval hostům rozhodující náskok.

V brněnské power play ještě skóroval Patera a opařené Brno podlehlo Kladnu 1:3.

Ohlasy trenérů

Ladislav Lubina (Brno): "Nemohu našim hráčům nic vytknout. Kromě častější střelby v přesilových hrách. To je náš dlouhodobější problém, na kterém musíme zapracovat. Hráči splnili to, na čem jsme se před utkáním domluvili. Musíme mít trpělivost a počkat, až se dostanou do hry hokejisté, kteří naskočili do zápasů po zraněních a nemocech. Na tři pětky se extraliga hrát nedá. V závěru nám chyběly síly, abychom soupeře přetlačili v osobních soubojích v útočném pásmu."

Jiří Kopecký (Kladno):
"Dočítáme se, že jsme nejhorší tým na soupeřových kluzištích. Věřili jsme, že se tato bilance někde musí zlomit. A také jsme dobře věděli, že je Brno pod tlakem. Sice měl soupeř v úvodu nápor, ale hráli jsme dlouho v oslabení. Už na konci první třetiny jsme začali věřit, že se může zápas zlomit. Brno sice mělo i další šance, my jsme měli výborného brankáře Faltera. A v závěru se podařil brejk, ze kterého jsme vstřelili branku. Vítězství jsme už uhráli."

Brno – Kladno 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky:
5. Bičánek (Hruška, Kvapil) – 34. Bílek (Kalla, Treille), 59. Kuchler (Bicek), 60. Patera. Rozhodčí: Minář, Mikula – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Hovi – Bičánek, Kempný, Houdek, Stehlík, Mojžíš, Malec, Protivný – Kvapil, Hruška, Svoboda Jak. – Erat, Dopita, Dlouhý – Hubáček, Procházka, Brabenec – Svoboda Jar., Huml.

Kladno:
Falter – Drtina, Procházka, Šmach, Mrázek, Růžička, Piskáček, Jelínek – Kuchler, Patera, Bicek – Bílek, Kalla, Treille – Látal, Bělohlav, Eberle – Valský, Kotrla, Stieler.

7.1.2011

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

David Rath
22

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Setkání s politiky voliče ve Všetatech ovlivnilo

Všetaty /FOTOGALERIE/ – Když do malé obce na Rakovnicku začátkem října dorazila desítka lídrů středočeských kandidátek politických stran, místní si mysleli, že jde o nějaký žert. Jenže Deník bus, který politiky vezl z Prahy, skutečně svou cestu končil ve Všetatech. Ovlivnilo setkání s vrcholnými politiky naší země rozhodnutí tamních obyvatel při volbách?

Volejbalisté přemohli lázeňské šviháky

Kladensko - Volejbalisté Kladna mají cenný skalp. Porazili Karlovarsko 3:1a v extraligové tabulce jsou na třetím místě.

Kam na víkendový fotbal plus výsledky

Kladensko - Nabídka fotbalových zápasů v okrese Kladno.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.