Ve své obnovené extraligové premiéře (hrál už loni proti Mladé Boleslavi) se dvěma góly blýskl kladenský Lukáš Kužel. Kapitán juniorů je kovaný obránce, gólů však dosáhl z postu levého křídla, kde zaskočil za svého parťáka Jakuba Strnada, jehož premiéra skončila záhy.

Po čtyřech minutách obdržel trest na pět minut a do konce utkání. "Bylo to přísné, přihrával a jeho hokejka vyletěla protihráči do obličeje. Nebyl to úmysl," uvedl 19letý Kužel, který se rád vrátí do obrany. "Na útočníka nejsem stavěný," mínil.

Strnadův trest domácí využili k otočení stavu na 2:1. Po osmi minutách zápasu ale na videokostce svítilo skóre 2:2, za Kladno se po Piskáčkově přesilovkové trefě prosadil Hovorka, jenž ujížděl sám na Hoviho.

Pak se oba tábory uložily k hokejovém spánku. Až druhé dvacetiminutovce šlo do vedení Kladno premiérovou trefou Kužela. Hosté se však znovu uspali, Brňané zničehonic ujeli dva na jednoho a Jakub Svoboda upravil na 3:3.

Jedenáct minut před koncem se šály v Rondu roztočily počtvrté. Puk se po závaru v kladenském brankovišti zastavil před Meidlem a ten už neměl problém uklidit kotouč do branky. Vítěznou pojistku přidal R. Procházka. Kladno stačilo tři minuty před koncem jen snížit Kuželem.

K trestu Strnada se vyjádřil i kladenský asistent Jiří Kopecký. „Je mi našeho juniora líto. Hrál dvě minuty a šel se svlíknout. V jeho faulu nebyl žádný úmysl,“ povídal Kopecký, který po definitivní záchraně mohl na lavičce odpočívat. „Je příjemné, když se nemusíte strachovat z každé chyby a zápas si užíváte. To se nám často nestává,“ pousmál se.

Brno - Kladno 5:4 (2:2, 1:1, 2:1).

Branky a nahrávky: 5. Erat (Polodna), 6. Balej (Stehlík R.), 37. Svoboda Jak. (Balej, Ostrčil), 49. Meidl (Balej), 54. Procházka (Erat) - 3. Piskáček (Stieler, Látal M.), 8. Hovorka, 29. Kužel (Hovorka, Stieler), 57. Kužel (Šmach, Hovorka).