Uvolněná Kometa, která si už v minulém zápase zajistila záchranu, hostila Kladno, které sice podlehlo 4:5, cenný bod si však odvezlo, protože to bylo až po nájezdech. Bez ohledu na výsledky ostatních celků tak stačí Buldokům k udržení nejvyšší soutěže urvat z posledních tří kol jediný bod!

Brněnští hokejisté vlétli do zápasu bez nervů a měli navrch. Už v 5. minutě se proháčkoval Šindel a otevřel skóre zápasu. Středočeši zvládli začátek druhé třetiny. Bělohlav vyrovnal, a od té doby vždy, když se gólově dotáhli (Eberle, Bílek), do dvou minut opět inkasovali. Šest branek se vešlo do divácky atraktivní desetiminutovky!

„Vždy, když jsme dali gól, nechali jsme se strhnout a otevřeli to,“ přiznal útočník Kladna Vítězslav Bílek, jenž v 50. minutě přidal svoji druhou branku v utkání a potvrdil svoji střeleckou pohodu z posledních kol. „Konečně mi to tam padá,“ pochvaloval si.

Od tě chvíle Kladno nedovolilo Kometě ve hře skórovat. To mimo jiné znamenalo, že v dosavadních sedmi vzájemných zápasech domácí tým poprvé nebral tři body!

Druhý přiklepl domácím v nájezdech Dopita, který byl ve čtvrté sérii jediným úspěšným exekutorem. Po něm jel Bílek ale neuspěl. Bod navíc by znamenal jistou záchranu. „Teď ho musíme se tří zápasů vymlátit, nejlépe už v úterý doma s Varama,“ přeje si Bílek.

Brno – Kladno 5:4 sn (1:0, 3:2, 0:1 – 0:0).

Brno: Hovi – Novák, Ovčačík, Houdek, Zubíček, Richter, Mojžíš, Koma, Protivný – Erat, Dopita, R. Procházka – Varaďa, Divíšek, Hubáček – Svoboda, Huml, Brabenec – Ludvík, Meidl, Šindel. Trenér: Jeřábek.

Kladno: Cikánek – Kameš, Kaberle, Toman, Mrázek, Šmach, Toman, Jan Dlouhý, Tročinský, Mudroch – Eberle, Patera, Diviš – Kuchler, Stieler, Bělohlav – Bílek, Kalla, Valský – Martin Procházka, Melka, Gengel. Trenér: Vejvoda.

Branky a nahrávky: 5. Šindel, 24. Šindel (Protivný), 30. Hubáček (Divíšek), 31. Zubíček (R. Procházka, Dopita), rozh. nájezd Dopita – 22. Bělohlav (Kalla, Toman), 27. Eberle (Patera), 30. Bílek (Kalla, Kaberle), 50. Bílek (Kalla, Valský). Rozhodčí: Homola, Mikula – Čech, Hlavatý. Vyloučení: 1:2, bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).