„Doufám, že ji nedají a tím oslavu na čas odloží,“ culila 26letá se opora předposledního celku extraligové tabulky, která má na kontě i deset reprezentačních startů.

Jak se těšíte do Brna, do vyprodané haly Rondo?

Je to pro všechna mužstva zážitek, hrát před takovou atmosférou, která je nejlepší v republice. Vždycky zvedne úroveň utkání a přidá do něj emoce.

Když jsme u těch emocí. S 39 minutami jste nejtrestanějším gólmanem v extralize. Chystáte k rozpumpování diváků nějakou tu rvačku, jako jste předvedl v Litvínově s Vopatem?

Určitě je nevyhledávám, ale když nastane situace, budu se bránit (smích).

Naposledy Kladno v Brně prohrálo. Vzpomínáte si na ten zápas?

Ano. První třetinu jsme hráli dobře, ale vedli pouze 1:0, pak jsme udělali dvě hrubky a šlo to s námi z kopce.

Považujete páteční souboj s Kometou když ne za zápas roku tak alespoň ledna?

Utkání důležité určitě bude. Ale přece jen do konce základní části je ve hře ještě spousta bodů. Musíme brát na vědomí, že mohou rozhodovat i vzájemná utkání.

Je podle Vás psychická výhoda na straně Kladna, které by oproti Brnu případnou porážkou až tolik neztratilo?

Pokud vyhrajeme, bude to o devět bodů. Ale při tříbodovém systému se dá taková ztráta rychle smazat. Bylo by dobré pro nás dobré, kdybychom uspěli, o to však horší pro Kometu.

Kladno v poslední době hodně vylepšilo defenzívu. Ve čtyřech utkáních pouze pětkrát inkasovalo. Je to práce nového trenéra Vejvody, kterého jste přivítali sedmi góly od Třince?

Vždy, když přijde nový trenér, přinese týmu něco jiného a mužstvo začne pracovat jinak. Z pěti utkání jsme tři vyhráli zlepšenou obrannou hrou zejména našich útočníků.

Jména v brněnském útoku budí u fanoušků soupeře respekt. Co u Vás?

Dopita, Hubáček, Huml, Erat a jiní jsou určitě kvalitní hokejisté, avšak jména ještě neznamenají jisté vítězství. K tomu je potřeba určitá konstelace a jí bych řekl, že Brno ji mít nebude (smích).