Domácí postrádali v sestavě produktivního Francouze Treilleho, ale poprvé mohli zařadit zmíněného Hlaváče. Chyběl samozřejmě dál i M. Hořava, jehož v úvodu sezony zranil právě zlínský Okál, jenž si od fanoušků Kladna prakticky po celé utkání vyslechl svoje. "Miloš začal před dvěma dny trénovat, bohuže ho ale hlava dál bolí. Viděli jsme i u takové hvězdy jakou je Crosby, že otřes mozku může mít velké následky," řekl po utkání asistent kouče Kladna Petr Tatíček.

Hostům také chyběli útočníci, Honejsek, Köhler i Čech scházeli hodně. Hlavně v úvodu.

V první třetině se víc vylučovalo, než hrálo. Na vině byli hlavně hráči Zlína, kteří šli za katr celkem pětkrát a k tomu Balaštík za zákrok vysokou holí na navrátilce Hlaváče na čtyři minuty. Hosté také pykali. Nejprve Kaberle nabil do úhlu Dragounovi, jemuž ale těžká pozice nevadila a ranou z první otevřel skóre. Poté hrál Zlín víc než minutu dokonce ve třech a vteřinu před koncem výhody přihrál Patera volnému Rudovského, jenž zblízka nezaváhal.

"Zápas jsme v první třetině hloupými fauly téměř ztratili. Zvlášť když víme, jak nebezpečené mají přesilovky," žehral asistent trenéra Zlína Juraj Jurík.

Ve druhé třetině se zdálo, že Kladno zkontroluje průběh utkání, dlouho tak výrazně Zlín doma nepřehrávalo. Jenže pokusy obránců Růžičky a Majeského skončily jen na konstrukci branky (tyčka a břevno), Hlaváčovu dorážku zase udržel Horčička těsně před brankovou čarou. "Tam jsme přežili klinickou smrt a pomalu hru vyrovnali," konstatoval Jurík.

Hosté se dostali do hry jak jinak než v přesilovce. Do dvou šancí pronikl po nádherných pasech svých spoluhráčů Veselý, ale zatímco poprvé si vylámal zuby na Cháberovi, podruhé už uspěl a ve 34. minutě tak bylo jen 2:1.

Konec třetiny byl hodně nervózní. Zlín se snažil rozhodit kladenského brankáře Cháberu, hlavně Balaštík ho atakoval i po pískání a i jindy klidný Tomáš Kaberle s hvězdou Zlína hodně diskutoval.

Emoce se zklidnily se začátkem třetího dějství. Ševci trpělivě začali dobývat kladenskou bránu a ve 49. minutě se Čajánek po závaru prosadil – 2:2. "Po prvním gólu jsme zbytečně brzy začali náskok bránit a ještě hodně pasivně," zlobil se pozdější hrdina duelu Jan Hlaváč.

Od vyrovnání už byli Moravané nebezpečnější, z náznaků šancí se ale netrefili a šlo se do prodloužení. Zdálo se, že se nerozhodne ani v něm, ale 0,8 vteřiny před koncem Hlaváč po hrubé chybě Marušáka objel bránu a na druhý pokus Horčičku překonal. "I tak zkušený obránce udělá chybu, stane se to. Přitom chybělo jen devět vteřin, když se vhazovalo. Už jsme se chystali na penalty, nicméně bod stejně bereme, doslova jsme ho tady urvali," dodal Juraj Jurík.

Petr Tatíček byl nakonec rád, že jeho tým zlínské komando porazil aspoň za dva body. "Po vyrovnání byli pochopitelně na koni a měli další náznaky šancí. A nájezdy jsme proti nim nikdy moc nevyhrávali, takže dva body bereme. Honza Hlaváč hrál výborně, na to, že to byl jeho první zápas od března," dodal Tatíček.

Jan Hlaváč nehrál zápas od 5. března, přesto byl připravený a duel rozhodl. „Mrtvý budu až zítra a uvidíme, co to se mnou udělá dál. Čeká nás pak dlouhá cesta do Vítkovic. Dnes se mi ale hrálo docela slušně, byť ke konci síly už trochu chyběly," říkal bývalý reprezentant, který o jiném klubu než Kladnu při návratu nepřemýšlel. „Naprosto mi to tady vyhovuje, cítím se tady už jako doma," říkal se zašitou pusou, památkou na hůj Jaroslava Balaštíka.

V Americe, kde musel dlouho setrvat kvůli osobním záležitostem, se udržoval ve hře při příravném kempu Tampy Bay třeba s Václavem Prospalem či Filipem Kubou. "Byli tam i další kluci to bylo super. Pak ale začaly kempy a já vzal zavděk aspoň tamní odborářskou ligou, kde jsme se udržoval. Ale tam jsem hrál raději s celoobličejovým krytem," smál se Hlaváč, nová velká posila Rytířů.

Kladno - Zlín 3:2 po prodloužení (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Dragoun (T. Kaberle, L. Procházka), 18. Rudovský (Patera, T. Kaberle), 65. Hlaváč (Dragoun) – 34. O. Veselý (Marušák), 49. Čajánek (Holík, Zámorský). Rozhodčí: Šindler, Koch (Švýc.) – D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 3178.

Kladno: Chábera – D. Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Doudera, Majeský, Jankovič – Tenkrát, Patera, Eberle – Hlaváč, Dragoun, Rudovský – Dalecký, Kuchler, Havlíček – Strnad, Lukáč, Machač. Trenéři: Vojta, Kopecký a Tatíček.

Zlín: Horčička – Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Valenta – Balaštík, Leška, O. Veselý – Kubiš, Čajánek, Holík – Okál, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík a Hrazdira.