Po prohraném zápase s Plzní se Rytíři zavřeli na čtvrt hodiny do kabiny a povídali si o tom, jak už příště ne. Jenže přesně tak jak nechtěli, tak začali. Zatímco na jiných stadionech sází domácí celky na úvodní nápor, na kladenském stadionu je tomu naopak. Jihočeši dobře okoukali Slavii či Plzeň a jako oni vsadili na vlažný úvod domácích. Už ve 46. vteřině Kotalík vyučil obránce Tomana a po parádní stahovačce překonal Cháberu. To už byla přitom druhá tutovka hostů.

Ti byli lepší i dál, Kladno doslova tápalo. Když se dva jeho hráči až humorně srazili ve vlastní přesilovce, mohl Kotalík přidat další zářez – to už Chábera nedopustil.

A nakonec našli i Středočeši hráče schopného soupeři pořádně zavařit. Hlaváč byl vyrovnání neskutečně blízko, jenže za Kovářem cinkly obě tyče a videorozhodčí puk nemohl v síťce najít, ani kdyby chtěl.

Zápas blbec odehrál kladenský obránce Milan Toman. Po Kotalíkově vyučení přišla druhá černá chvilka bývalého beka právě Budějovic v úvodu druhé části. Špatně rozehrál, ještě se nevrátil s Gulašem, a pak ho musel v sólu faulovat - trestné střílení.

Gulaš se chvíli domlouval na střídačce s Kotalíkem, kdo vlastně pojede, ale pak se rozjel přece jen on. Kladenský zimáček dobře pamatuje z povedeného hostování a Cháberu si vychutnal. Náznak střely, stahovačka na bekhend a horní víčko – 0:2.

Ale prořídlým tribunám bylo také dopřáno jednou si zakřičet GÓL. Zase to byl Hlaváč, který po spolupráci s Hovorkou využil ojedinělou hrubici hostující obrany a trochu šťastně mezi betony snížil.

Poslední třetina, v té byli Kladenští tradičně výborní. Dřeli do úmoru, prali se o každý puk. Jenže hokejové zákonitosti se nemění. Soupeř vše vsadil na dokonalou obranu, přežil několik pološancí a v závěrečné power-play ho ušetřil Kalla, který po skvostné akci Hlaváče nestřílel, ale hledal obsazeného Pateru.

Pak už jen Valskému ujel Kašpařík a vše stvrdil ranou do prázdné.

Ohlasy trenérů:

Zdeněk Vojta (Kladno): „Když si představím tým, který hrál proti Litvínovu (při poslední domácí výhře), a dnes, tak to bylo pokaždé jiné mužstvo. Od toho zápasu naše hra upadá, nebruslíme. Podali jsme trapný výkon. Problémy vidím hlavně v tom, že neumíme dávat góly. Jsme nejhorším týmem v produktivitě v extralize. Další příčinou našich nezdarů jsou přesilovky, což je kapitola sama pro sebe. Mužstvu chybí zarputilost, vyprchala euforie a nyní nastává tvrdá realita. Bohužel si myslím, že někteří hráči se vrací do starých kolejí z minulých let.“

Milan Kupka (České Budějovice): „Odehráli jsme dobré utkání. Vytvořili jsme si dvoubrankový náskok, a i když domácí snížili, vítězství jsme si již nenechali vzít.“

Dohrávka 13. kola hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - HC Mountfield České Budějovice 1:3
(0:1, 1:1, 0:1). Branky a nahrávky: 28. Hlaváč (Hovorka) - 1. Kotalík (Kašpařík), 25. Gulaš
z trest. střílení. 60. Kašpařík (Kotalík). Rozhodčí: Homola, Kalivoda - Charvát, Lhotský. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1917.

Kladno: Chábera - David Růžička, Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček - Bílek, Patera, Hlaváč - Hovorka, Kalla, Kuchler - Bicek, Knotek,
Eberle - Valský, Melka, Kafka. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Mikuš, Kolarz - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Podlešák - L. Květoň, Červený, Martynek - Kuchejda, T. Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.