Jestli jezdí na výlet Kladno do Budějovic, tak v neděli byl obrázek naprosto zrcadlový. Hosté dvě třetiny nepředvedli téměř vůbec nic, ale Kladno svůj tlak využilo jen v první části úvodního dějství ke dvěma přesným pokusům. Při první se Mrázek prodral k šanci přes tři hokejky a o tyčku poslal puk přes Turkova záda za čáru. Gól posvětil až videorozhodčí a zanedlouho přišel druhý. Obstaral hoPolanský fantastickým bekhendovým pokusem.

Hůř začalo být Kladnu až po 38 vteřinách třetiny třetí, když vyloučení Patery potrestal střelou z první Veselý. Drama však trvalo jen do 53. minuty, kdy krátce po sobě faulovali hostující Hudec s Frolem a přesilovku pět na tři zužitkoval po parádní kombinaci s M. Procházkou kapitán Patera. „Pustit Kladno do dvojnásobné početní převahy, to je těžké. Soupeři k vítězství musím poblahopřát,“ řekl kouč Jihočechů Jan Tlačil.

Jeho domácí protějšek Petr Kasík byl trochu zklamán, že Boleslav vyhrála ve Znojmě a záchrana jistí není. „Dnes jsme dobře začali, ale hrát musíme pořád. Dokud bude teoretická možnost spadnout.“

Exkladenský útočník Ivan Huml litoval, že Jihočeši v Kladně opět začali příliš laxně a za chvíli prohrávali 0:2. „Minule to tady bylo nula tři. To je taková naše klasika tady. Pak jsme se navíc trochu trápili v koncovce a přesilovka domácích pět na tři rozhodla,“ vzdechl hráč, pro něhož jsou tkání proti klukům, s nimiž se roky zná, úplně normální. „Určitě, jen je to snad o něco zajímavější. Jinak se mi tady v Kladně hraje výborně, protože je to téměř můj druhý domácí stadion.“

I přesto, že po neděli nic rozhodnuto není, věří Huml, že se zachrání jak Budějovice, tak i Kladno. „Věřím tomu, vše tomu u nasvědčuje. Kladno hraje v poslední době dobře a podle mě přehrají v dalším utkání Znojmo,“ předvídá útočník Budějovic, které naopak čeká jejuich neoblíbený sok – Mladá Boleslav. "To je zaklatý soupeř, nedaří se nám proti němu vůbec. Strašně si přejeme to zlomit alespoň v tom posledním zápase a vyhnout se tak baráži. Těžko říci, proč proti nim hrajeme tak špatně. Je to hodně důvodů, ale prostě na ně neumíme.

Kladno – HC Mountfield 3:1 (2:0, 0:0, 1:1).
Muž zápasu: Polanský
Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, Hořava, Šmach, Trončinský, Gudas – Bělohlav, Patera, M. Procházka – Čurilla, Mrázek, Kuchler – Horna, Kalla, Frolík – Valský, Stieler, Polanský. Trenér Müller.
HC Mountfield: Turek - Sičák, Frolo, Poživil, Mucha, Gřegořek, Ptáček - Gulaš, Huml, Kotrla - Bílek, Horák, Hřebejk - Mertl, Vak, Veselý - Hudec, Šimánek, Melichárek. Trenér: Tlačil.
Branky a nahrávky: 5. Mrázek (Kuchler, Čurilla), 14. Polanský (Stieler), 52. Patera (Procházka, Kalla) - 41. Veselý (Vak). Rozhodčí: Hribík, Pešina - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 2149.