Domácí nastoupili s několika juniory, svou extraligovou premiéru absolvoval v domácí brance junior Klestil. Ten poprvé lovil puk ze své síťky hned ve třetí minutě, kdy jeho spoluhráč z juniorky Vráblík nepokryl Polanského, jenž protlačil kotouč do domácí klece. Hrál se divácky vděčný a bezstarostný hokej se šancemi na obou stranách.

Po Sičákově hrubici v rozehrávce trefil Horna tyč Klestilovy svatyně, ale pět vteřin před první sirénou bylo vyrovnáno po akci pro hokejové labužníky. Gulaš se Šimánkem dokonale vymíchali kladenskou obranu a druhý jmenovaný mířil už do úplně prázdné branky.

V pohodovém utkání šli ve druhé třetině do vedení opět hosté, když Frolík našel mezeru mezi Klestilovými betony. V polovině zápasu pomohla domácímu gólmanovi po střele Horny už podruhé tyč. Pět vteřin před druhou sirénou se tentokrát radovali Středočeši. V přesilovce zaskočil Klestila střelou švihem od modré Hořava a bylo to už 1:3. „Naši hráči prokázali větší chuť po vítězství,“ všiml si kladenský trenér Zdeněk Müller.

Třetí třetina se dlouho dohrávala spíše z povinnosti. Až tři minuty před koncem se Budvar Aréna dočkala. Od modré se do horního růžku Cikánkovy klece trefil Ptáček a snížil na rozdíl jediného gólu. Závěrečný tlak už ale vyrovnávací gól nepřinesl. „Čekal jsem a doufal, že se s našimi fanoušky rozloučíme úplně jinak,“ neskrýval velké zklamání trenér Tlačil. „Teď nastane čas na změny,“ dodal. Ani jeho protějšek Müller výhru nepřeceňoval. „Vítězství nás těší, ale hlavně jsme rádi, že už je play out za námi. Bylo to dlouhé a vysilující. Oba soupeři byli hodně unaveni,“ připustil.

Č. Budějovice – Kladno 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Muž zápasu: Horna.
Branky a nahrávky: 20. Šimánek (Gulaš), 57. Ptáček (Huml) – 3. T. Polanský (Stieler), 25. Frolík (Kalla), 40. Hořava (Kuchler, Mrázek).
Rozhodčí: Jeřábek, Šindler – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 4658.
Č. Budějovice: Klestil – Sičák, Mucha, Ptáček, Dietz, Vrablík, Gřegořek, L. Poživil, Frolo – Rezek, Vak, Veselý – M. Hudec, Huml, Melichárek – Gulaš, Šimánek, Hřebejk – Horák, Mertl, Bílek. Trenér Tlačil. ´
Kladno: Cikánek – Nádašdi, Růžička, Pavlas, Hořava, Vl. Kameš, R. Gudas – Horna, Kalla, Frolík – Čurilla, Fr. Mrázek, Kuchler – Valský, Stieler, T. Polanský – Rudovský, Melka, Eberle. Trenér Müller.