Nejen loňský finalista se musí vypořádat se změnou struktury soutěže. Místo tří skupin budou pouze dvě, přičemž ta řisutská čítá osmnáct týmů.
Oproti minulé přibyly Buldokům tito soupeři: Mor. Budějovice, Kolín, Nymburk, Sp. Pelhřimov, LM Pelhřimov, Žďár n. S., J. Hradec a už zmíněné Vrchlabí.

Jak nedávno prohlásil trenér Jan Novotný, bude změna příjemným zpestřením. Hrát sezonu co sezonu čtyřikrát stále se stejnými protivníky nebylo to pravé ořechové.

Řisuty mají oproti loňsku hodně omlazený tým. Byť si v přípravě vedl dobře, až mistráky ukáží jeho skutečné možnosti.

„Mladí se v přípravě snažili a dávali jí vše. Už zápas ve Vrchlabí bude křtem ohněm. Co mám informace, tak bude vyprodáno," uvedl řisutský kouč, jehož mrzely odchody hráčů z hotového týmu, který mohl ještě pár sezon atakovat nejvyšší příčky.

„Nedá se nic dělat. Kluci odešli většinou kvůli práci. Musíme to respektovat, život jde dál. Když se nám podaří zapracovat mladé, budeme mít zase na několik sezon vystaráno," řekl Novotný a dodal, že zkušený základ zůstal.

Premiéru ve Vrchlabí Novotný přivítal. Ne kvůli soupeři. Září je pro výjezd do Podkrkonoší přijatelnější než zimní termín. V minulosti se stalo, že kvůli sněhu tam přijely Řisuty až těsně před utkáním.

Svatyni Buldoků bude nadále hájit dlouholetá jednička týmu Vít Schwamberger, záda mu bude krýt Lukáš Knap. Jako třetí brankář bude ve střehu 22letý Jan Štěpánek, který minulou sezonu odchytal pár zápasů za tým SK Žižkov Praha.

První obrannou dvojici budou nejspíš tvořit zkušený a nejstarší hráč týmu Martin Kašák spolu s Janem Slánským. Dále v obraně budou působit: Tomáš Babický, Jakub Sedláček a Filip Bílek. Z nových hráčů pak Martin David a Dan Tomáš z kladenské juniorky, dále Michal Voráček z kladenských PZ a Lukáš Jirouch.

Do první útočné formace bude mít trenér k dispozici Tomáše Landu, kanonýra Matěje Kosa a nadějného hostujícího hráče z Litoměřic Šimona Náprstka. Do druhé lajny se počítá se sehranou dvojicí bývalých extraligových hráčů Ladislavem Vlčkem a nově kapitánem Jakubem Krausem, po jejich boku by se měl objevit syn bývalého obránce Kladna a reprezentanta Jiří Veber.

Třetí formace bude mít tuto podobu: Ivan Záleský, Michal Hlusička, Ondřej Krpata. V týmu dále budou působit posily z Kladna Jakub Pípal (z jun. HC), Jan Vodička (jun. z PZ) a Jan Vyšín, který v Řisutech už působil.