První polovina utkání patřila favoritovi, zejména pak od chvíle, kdy mu Tomajko za zdržování nabídl téměř dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. Lev dlouho odolával, než ho ranou od modré překonal Kadlec. Kladenský gólman pak stíhal pochytat další šance Slavie pramenící i z přehmatů jeho spoluhráčů. "První třetina byla z naší strany strašná," uvedl kladenský kormidelník Zdeněk Müller.

V polovině utkání však přišel blesk z čistého nebe. Přihrávku Bělohlava na modré ekvilibristicky převzal Kalla a v nájezdu nedal juniorovi Furchovi šanci – 1:1. To ale nebylo vše. Ve 37. minutě napřáhl od modré Pavlas a ve skrumáži tečující Eberle si mohl zapsat od osobních statistik první extraligový gólový zápis! "Trefilo mě to do hokejky, ani nevím, kam to šlo," přiznal šťastný střelec.

Obrat úrovni zápasu jenom prospěl, najednou měl grády odpovídající derby. Bednář na začátku třetí části vyrovnal, a když v oslabení vrátil Slavii vedení Micka, vypadalo to, že se schyluje k třetí kladenské prohře v řadě poměrem 2:3. Proti tomu byl Tenkrát, jenž propálil Furcha. Ještě jedou šli do vedení hosté, v 60. minutě však konečně přihrál Kladnu bodový zisk Nádašdi.

Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a tak se šlo na nájezdy. Posledním aktérem základní série byl Kalla, jenž zajistil Kladnu dva body. "Od druhé třetiny jsme se zlepšili, bojovali jsme a nakonec získali v tuto chvíli moc důležité body," dodal Müller.

Třetiny: 0:1, 2:0, 2:3 – 1:0
Muž zápasu: Nádašdi
Kladno: Lev – Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Hořava, Srdínko – Diviš, Patera, M. Procházka – Bělohlav, Frolík, Tomajko – Horna, Kalla, Tenkrát – Eberle, Čurilla, Kuchler. Trenér: Müller.
Slavia: Furch – Drtina, Kadlec, Vašíček, Novák, Žižka, Kolařík – D. Hruška, Beránek, Vondrka – Bednář, Červenka, Doležal – Micka, Vl. Růžička, Tomica – Čermák, Sklenář, Jelínek – Svoboda. Trenér: Růžička.
Branky a nahrávky: 32. Kalla (Bělohlav, Nádašdi), 37. Eberle (Pavlas, Kuchler), 56. Tenkrát (Frolík, D. Růžička), 60. Nádašdi, nájezd Kalla – 13. Kadlec (Beránek), 45. Bednář (Červenka), 53. Micka (Tomica), 59. Červenka (Bednář, Vašíček). Rozhodčí: Minář – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1, v oslabení 0:1. Diváci: 2407.