Jelikož potřebují k postupu do předkola play-off každý bod, nesmí se jim před silným protivníkem rozklepat kolena.

Na druhou stranu v sezoně už ukázali, že mají pro strach uděláno. Na slánském ledě totiž dokázali porazit všechny celky ze špičky tabulky, které k nim přijely.

Zápas s Pražany bude také soubojem dvou nejproduktivnějších obránců soutěže – Dominika Šteinera a řisutského Lukáše Kužela, který však poslední dvě utkání nebodoval. „Předtím se mi to ale povedlo v devíti utkáních v řadě," řekl s tím, že v Řisutech se po nějaké době hokejem baví. Ještě lepší by to bylo, kdyby začali vyhrávat venku. „Je to tam jako když jedeme jen na výlet," povzdechl si odchovanec Kladna.

V obranné dvojici má pár kol nového parťáka, Rusa Alekseie Ovchinnikova. „Nevím jak s ním mám komunikovat. Umí pouze anglicky, a tak po sobě jen koukáme," uvedl Kužel a dodal, že jeho spoluhráč se vyznačuje značnou fyzickou sílou.

„Jeho přihrávky jsou o zlomení hokejky. Nikdy jsem se s podobnou ránou nesetkal. Já s takovou razancí sotva vystřelím," smál se.

Buldoci tabulkou klesají, už šest zápasů nepoznali pocity z tříbodové výhry. Los ale měli těžký, včetně dnešního souboje.

Řisuty mohou těžit z přestávky v první lize. Při marodce by se jim posily z Kladna náramně hodily. O tom, zda některého z hráčů trenéři Rytířů uvolní, se rozhodne až v den utkání.

Důležité bude, zda se dá zdravotně dohromady kapitán Kos, který dosud nescházel ani v jednom utkání.