Klíčovou roli sehrály přesilovky. Buldoci využili tři a jejich soupeř dokonce čtyři!

Po dvou třetinách byli domácí na koni. Zaslouženě vedli 5:3 a jistě kráčeli za třemi body. „Zejména ke konci třetiny jsme nevěděli, kam dřív skočit," přiznal trenér hostů Rudolf Cakl.

Řisutské vedení o dva góly platilo do 44. minuty, v níž se začal odvíjet krátký, pro Řisuty hororový a osudový úsek, který vývoj utkání otočil naruby.

Při avizovaném vyloučení domácí ještě jednou faulovali a hosté tak dostali dvouminutovou výhodu hry pěti proti třem. Nejprve ji využili ke snížení, a když byli domácí ve čtyřech, dostali necitlivě další trest. Také tuto výhodu Moravané přetavili v gól a do třetice se prosadili v doznívající klasické přesilovce! Během necelých dvou minut byl na ukazateli stav 5:6!

„Mačkáme, jsme v euforii, a pak jdeme do třech za běžné zákroky. Co na to mám říct? Těžko se to komentuje," posteskl si domácí kormidelník Jan Novotný.

Jeho protějšek uznal, že jim vyloučení ohromně pomohla. „Domácím jsme utekli, a i když nadále kousali, podařilo se nám výhru se štěstím udržet," řekl Cakl a uznal, že pět gólů ve třetí třetině je pro soupeře krutým výsledkem. „Dobře bruslil a hrál pěkný hokej. Byl to oboustranně dobrý zápas," dodal budějovický kouč.

Buldoci i po sedmé inkasované brance dřeli nadoraz a gólu se také dočkali. Byť vlastního. Při power-play poslal naslepo puk před branku Landa a ten přes celé kluziště doklouzal až do domácí svatyně!

„Kluci jsou orvaný jako borůvky. Udělali pro výhru maximum a pak k tomu ještě přijde takový gól," mávl rukou Novotný.