„Šance pořád je. Až na středeční utkání s Kolínem máme soupeře, s kterými se dá bodovat," prohlásil jeden z nejzkušenějších obránců Buldoků Tomáš Babický.

Ani ve středečním utkání proti lídru tabulky prý nejsou bez šancí, protože doma porazili kompletní špičku a schází jim pouze skalp kolínských Kozlů. „Kdyby se to podařilo, bylo by to velké plus. Uděláme proto všechno," slíbil odchovanec Kladna.

První vzájemný duel v Kolíně vyhrál favorit 4:2. Už v první minutě otevřel skóre Rytíř Redlich. Buldoky tehdy posílili i Kehar a Kolářík. „Byl to tehdy dobrý zápas, bohužel to nevyšlo," litoval Babický, jenž kvůli pracovním povinnostem scházel v sobotu v Trutnově (2:6).

Jak bylo zmíněno, jsou Řisuty doma silné v kramflecích a daří se jim i proti favoritům. Venku jsou však poloviční. Dost možná, že se silnými hrají zodpovědněji. „Nebo nám nesedí role favorita. Táhne se to od doby, kdy jsme byli šestí," připomněl Babický nejlepší období probíhající sezony.

Ani patnáct maximálně možných bodů nedá Buldokům jistotu vyřazovacích bojů. Musí spoléhat na zaváhání rivalů. „Nevím ale, jaký mají naši soupeři los. Nestudoval jsem to," přiznal osmadvacetiletý zadák.

Řisuty z posledních tří domácích utkání vytěžily sedm bodů (Kobra 3:2, Ždár 3:4 pp, Sokolov 4:3). To Kolín venku třikrát prohrál (Nymburk 3:4, Kobra 3:4, Žďár 2:5).