Loni se Západočeši krčili ve spodních patrech, letos ale zlepšili spolupráci s Plzní a ta jim viditelně nese ovoce.

Pohled do statistik říká, že tým táhne první útok mladých borců. Bodování vládne stále ještě devatenáctiletý centr Richard Kristl, jenž nastřádal v devíti utkáních úctyhodných osmadvacet bodů za třináct gólů a patnáct asistencí. Jeho útok nastřílel dvaadvacet branek.

Trenér Jan Novotný předpokládá v soupeři velkou sílu. „Strach z něj ale nemáme, v každém případě se chceme o body porvat a udělat pěkný zápas. Nemáme co ztratit," řekl.

Buldokům by měli jít pomoci opět hráči Kladna, které v týdnu posílilo. Stejně jako ve Žďáru by měli nastoupit obránce Kolářík s útočníky Šilhavým a Čurdou.

„Přináší do mančaftu větší sebevědomí. Jsou to kluci, kteří denně trénují, takže kvalita v nich je a naše síla s nimi stoupá," pochvaloval si Novotný. Do dnešního utkání nemůže počítat se zraněným mladým bekem Raclavským, na druhou stranu bude k dispozici zkušený Kašák, jenž před týdnem na Vysočině scházel.

Druhá liga má za sebou první čtvrtinu základní části. Buldokům patří po devíti kolech krásná osmá příčka. Cenná je proto, že jsou stále ve fázi sehrávání, přičemž mladí k tomu sbírají cenné zkušenosti. „V globálu u nás vládne spokojenost. Pokud by to takhle pokračovalo dál, tak to bude jedině dobře," řekl řisutský kormidelník.

Podle jeho slov je posun v týmu znát. Mladší borci toho prý mají hodně před sebou a pokud budou mít pořád v hlavě co jim trenér a starší spoluhráči říkají, bude to plus pro celý tým.

„Musí se vyvarovat zbytečných faulů, být disciplinovanější v obranné třetině, kde to někdy vázne, poněvadž ztrácí koncentraci," v dobrém podotkl Novotný.

Kanadskému bodování Buldoků vládne kapitán a centr první řady Matěj Kos (9 zápasů – 6+4), druhý je Vojtěch Šihlhavý (8 – 4+5) a třetí Ivan Záleský (9 – 2+6).