První zápas se hraje dnes v 18 hodin v bráně Krakonošova hájemství. „Vrchlabí  je nejméně příjemný sok z těch, které jsme mohli dostat," přiznal kouč Jan Novotný.

Ještě než byly dvojice známy, považovali i hráči tým z nejvyšších českých hor za nejméně přijatelného protivníka.  Byl prý jediný, kdo je na slánském zimáku přehrál.   „Každé utkání je jiné a určitě se budeme rvát až do konce," slibuje šéf řisutské střídačky.

V základní části hned v prvním kole prohrály Řisuty na ledě nováčka soutěže 3:5 (Landa, Vlček, Krpata), domácí odvetu pak 2:5 (Tomáš, Redlich).

Vrchlabí má slavnou rodačku, která je zároveň fanynkou místních hokejistů. Třeba se na některé utkání  přijde podívat čerstvá olympijská vítězka, snowboardistka Eva Samková.

„Ukážeme jí, jak se hraje v Řisutech hokej. Asi se jí to nebude líbit," smál se dobře naložený útočník Tomáš Landa, který se na sérii moc těší.

„Chodí tam hodně lidí, bude skvělá atmosféra. Věřím, že série bude vyrovnaná," říká  nejlepší střelec Řisut s tím, že Vrchlabí hraje silový hokej, který na jeho tým zatím platil. „Musíme být trpěliví a proměňovat šance," dodal čtrnáctigólový Landa.

Vypadá to, že jeho první formace se probudila v pravý čas. „Snad to z nás po lednovém trápení spadlo. Doufám, že prodáme zkušenosti, které jsme v play-off nasbírali. Ideální ale je, když to jde všem lajnám," poznamenal s tím, že jeho formace se v žádném případě nezbavuje odpovědnosti.

V play-off je víc než jindy důležitý výkon brankáře.

Jedničku Buldoků Schwambergera pořád bolí zraněný kotník, takže nad jeho startem visí otazník, Knap ale poslední utkání odchytal dobře.