V sobotu hostili nováčka z Písku, jemuž podlehli 1:4. V domácí premiéře nepřesvědčili. „Bojovali jsme a rvali se o to celý zápas, hokejově to však bylo z naší strany špatné. Nikdo nevyčníval. Nebyli jsme to my," konstatoval trenér Jan Novotný.

Do té doby nejhorší výkon v stále ještě začínající sezoně ho mrzel i kvůli divákům. „Lidem, kteří se těšili, se musíme omluvit," dodal. Jediný úspěch poražených zaznamenal Kos.

Kapitán Buldoků se prosadil také na stadionu pražské Kobry. V závěru první třetiny otevřel skóre. V dalším průběhu však favorizovaní domácí měli navrch a nakonec vyhráli vysoko 7:2.

Kouč Novotný se zlobil na přístup některých hráčů. „Takhle nemůžeme vyhrávat. Máme nový mančaft, a tak musíme hrát disciplinovaně a dobře zezadu. Místo toho v druhé třetině dostaneme tři góly v oslabení," povzdechl si s tím, že se dopouštěli naivních, hloupých faulů. „Nejsme žádný super tým, abychom si tohle mohli dovolit," řekl.

Kobra má malou hrací plochu, proto Novotný apeloval, aby puky chodily co nejčastěji na bránu. Střeleckých pokusů však bylo v podání hostů minimum.