„Čekali jsme, že to bude zase kolotoč, ale nebyl. Asi nás trošku podcenili. Hráli jsme však dobře a vyšlo to. Máme velkou radost,“ řekl k zápasu kapitán Matěj Kos s tím, že rozhodly přesilovky.  

O góly se podělili opět borci jeho prvního útoku. Skóre otevřel v početní výhodě Tomáš Rod, na 2:2 vyrovnal v přesilovce svým šestnáctým zásahem v sezoně Ondřej Krpata a sám Kos sedm minut před koncem rozhodl o prvořadé senzaci, když po přečíslení dva na jednoho skóroval blafákem.

Tři minuty před koncem dostali Severočeši možnost přesilové hry. „Kupodivu se nedostali do žádného tlaku. Musím říct, že jsme oslabení odehráli dobře,“ uvedl lídr řisutského celku a dodal, že v úplném závěru domácí zkoušeli vyrovnat v šesti.

Jablonec disponuje kluzištěm minimálních rozměrů a Řisutům se na něm daří jen výjimečně. „Nemám to tam rád. Na nic není čas, takže se musí hrát rychle.  Dnes to naštěstí vyšlo,“ řekl Kos a podotkl, že play off není nereálné, byť jsou stále předposlední. Ve hře však je ještě hodně bodů.

V příštím kole druhé ligy Západ Řisuty v sobotu přivítají na ZS ve Slaném v malém derby pražskou Kobru (18.00).