Kouč poražených Martin Procházka řekl, že utkání bylo hodně ofenzivně laděné s mnoha šancemi na obou stranách. O tom, že před brankami nebyla nuda, svědčí, že hosté po dvou třetinách za stavu 1:4 střídali gólmana Švihálka, jehož nahradil Ilašenko.

„Chytal dobře, za góly nemohl. Měl toho však plné zuby,“ řekl Procházka a litoval, že si nedokázali poradit s poměrně dlouhou řadu solidních příležitostí. Naopak po disciplinované první části ve druhé chybovali a Severočeši v ní třikrát skórovali.

Buldoky poslal do vedení po krásném sólu přes celé hřiště obránce Havelka, na konečný stav upravil junior Rytířů Patyk.

Hosté pak měli velkou příležitost utkání zdramatizovat. Deset minut před koncem totiž hráli pětiminutovou přesilovku. „Bohužel jsme si nevytvořili ani jednu šanci,“ konstatoval řisutský kormidelník.

Druhá branka vítězů byla zároveň stou v sezoně v síti řisutského celku, jenž je stále poslední. Na desátý Most ztrácí tři body.