Z borců, kteří loni neokusili kladenský extraligový dres, se po ledové ploše proháněli Drtina (Slavia), Kos (Řisuty), bratři Látalové, junior Kužel, navrátilci ze zámoří Kružík a Šrámek, Besonov (Beroun), brankář Falter (Nižnij Novgorod), Šeda (Chrudim) a také zkušený exbudějovický forward Kotrla, jenž je nejnovějším přírůstkem v kabině Buldoků. Na bruslích byl i Martin Procházka. „Nevím ale v jakém je stavu, protože fyzickou přípravu s námi neabsolvoval,“ nechtěl Vejvoda předjímat události.

Většina hráčů si musela zvykat nejen na led, ale i na novou výstroj od bruslí až po rukavice či hokejky. Jelikož jednotlivé součásti nebyly patřičně zajeté, někteří hráči je během tréninku měnili či odkládali. To se netýkalo kapitána Pavla Patery, jenž si po návratu z dovolené na Floridě nechce první tréninkové jednotky na ledě ztěžovat novou výstrojí. „Já si si ji vyzkouším až tak za týden,“ prohlásil.

Mezi hráči byli jedinci na nichž bylo znát, že na bruslích nestojí po dovolené poprvé. Se svítivě zelenými tkaničkami byl nepřehlédnutelný Jaroslav Kalla, který je prý neodloží ani v extralize. „Spolu s Kamešem jsme trénovali ve Slaném s Jágr Teamem,“ prozradil proč mají před spoluhráči náskok.

Obdivuhodné nasazení zdobilo Milana Tomana, který měl minimum času na odpočinek. Vždyť MS v in–line hokeji skončilo před pár dny. Podobně na tom byl Kameš, jenž si ještě k tomu střihl zmíněných pár tréninků.

Mezi třemi tyčemi se střídalo trio Cikánek, Falter, Pospíšil. Posledně jmenovaný však první dva jen doplňoval. „Má smlouvu snad někde v Rusku, takže nám víceméně jen vypomáhá, za což jsme rádi. V sezoně bude trojkou zřejmě některý junior,“ uvedl Vejvoda, jenž už výraznější změny v kádru v kolonce příchody neočekává. Výjimkou je Kanaďan útočník Tyler Harrison, který by se měl objevit příští týden.

„Vědomě už nikoho nesháníme. To by musela být spíš náhoda, kdyby někdo dobrý sháněl angažmá a chtěl k nám jít,“ konstatoval Vejvoda.
Vyjma víkendu bude Kladno trénovat každý den s tím, že ve čtvrtek to bude dvoufázově. První tréninky budou společné, později se tým rozdělí na dvě party a každá bude hodinku na ledě.

V úterý se k nim přidají dvě zámořské hvězdy – Kanaďané Tomáš Plekanec a Tomáš Kaberle.