Řisuty se staly u Nisy obětí kousku, jenž nemá v ligové soutěži zřejmě obdoby. Vůdce domácí smečky – Nevyhoštěný, jim totiž nastřílel nevídaných sedm branek!

Hosté sice otevřeli skóre Záleským, do bláznivé třetí třetiny však šli s třígólovým mankem (2:5), které záhy slepenými trefami Vacha a Křepelky stáhli na minimum. To už hráli bez třetího útoku, který kouč Jan Novotný během první přestávky stáhl ze hry.

Odchovanec Liberce, v jehož dresu si přičichl k extralize, si ale nedal pokoj. Svoji pátou a šestou trefou vrátil svým barvám zajímavý náskok, který ještě zvýšil Tondr.

Hosté pak dvěma góly odvrátili hrozící debakl. Poprvé v sezoně se trefil obránce Babický.

Poslední slovo ale měl opět Nevyhoštěný, jenž dosud nejlepší defenzivu pokořil podeváté.

„Především jsme nezvládli první třetinu, kdy jsme nechali domácí odskočit o dva góly,“ mínil trenér poražených Jan Novotný s tím, že na malém kluzišti to Vlci za příznivého stavu umí sehrát.

Řisuty se o jejich síle doma nepřesvědčily poprvé, třeba na jaře s nimi vypadly v semifinále play–off.

Ve středu si za ně poprvé zahrál junior Kladna Doskočil, jenž se také zapsal mezi střelce.