Do středečního domácího duelu s Třebíčí půjdou až ze čtvrté příčky. Zásadní vliv na propadu mají čtyři domácí porážky v řadě.

„Prohrát tolikrát doma je samozřejmě nepříjemné. Bohužel to je realita, s kterou se musíme poprat," řekl kapitán Rytířů Jiří Burger s tím, že potíž vězí v nízké efektivitě.

„Pokud dobře počítám, tak jsme měli v posledních čtyřech domácích zápasech průměr gól na utkání. To je velmi špatná bilance a náš největší problém," podotkl nejproduktivnější hráč Kladna (8+17).

Jeho tým přitom disponuje mnoha hráči, od kterých se góly očekávají, poněvadž je umí dát. „Je to tak. Bohužel teď máme období, kdy se v koncovce nedaří nikomu. Doufám, že proti Třebíči to zlomíme a konečně doma vyhrajeme," uvedl.

Rytíři se po špatných výkonech herně zvedli a v zápasech se Slavií a v Jihlavě to nebylo z jejich strany špatné. „Puky se k nám ale neodráží," povzdechl si Burger a dodal, že každé mužstvo si projde krizí. „To nás ale neomlouvá."

Po jednatřiceti utkáních už může hodnotit kvalitu první ligy, kterou do té doby neznal. Míní, že má hodně dobrou úroveň.

„U nás je to umocněné tím, že s námi mají soupeři zvýšenou motivaci. Každý se na nás chce vytáhnout a přistupují k tomu jako k play off," konstatoval řekl devětatřicetiletý forvard a podotkl, že už odehráli pětadvacet těžkých utkání.