"Ale že budu nějakým žolíkem, jak jsem četl, tomu se musím smát. Já doufám, že to kluci zvládnou bez mé pomoci, protože jsem rád, že jsem vůbec dohrál ve zdraví´," smál se po utkání Burger.

Jinak i v odvetě hrálo Kladno docela dobrý hokej a vypracovalo si třígólový náskok. Opět se prosadil produktivní Beran po akci Jágra s Indrákem (tahle lajna si zatím docela slušně vyhoví), po přestávce se trefil kanonýr Kubík a konečně zaznamenal svůj první gól i šikovný centr Kuťák. Rytíři y potřebovali, aby byl v baráži tak nebezpečný, jako loni v dresu Slavie proti nim.

Slovenský celek poté snížil na rozdíl jediné branky, ale v poslední části sehráli hosté dobře přesilovku, Burger nabil Baránkovi a ten jistil výhru Rytířů.

Ti zvládli i doplňkové nájezdy. Bow inkasoval pouze z hole Poláka Walegy, na druhé straně se trefili Indrák, Hlava a Kubík.

Kladenská výprava zůstává na Slovensku ještě v pátek, kdy má v plánu dva tréninky. Domů se vrací v sobotu dopoledne.

Liptovský Mikuláš - Rytíři Kladno 2:4 (0:1, 2:2, 0:1). Branky: 31. Salija (Babka) 33. Handlovský (Kriška) - 19. Beran (Jágr, Indrák), 24. Kubík (Arzamascev), 25. Kuťák (Beran), 43. Baránek (Burger, Kubík). Vyloučení: 3:4, využití: 0:1.

Kladno: Bow - Wood, Ticháček, Baránek, Kehar, Donaghey, Arzamascev, Suchánek - Hlava, Burger, Kubík - Pytlík, Filip, Melka - Jágr, Indrák, Beran - Kuťák, Babka, Machala.