Vzhledem k průběhu utkání je výhra po prodloužení asi ztrátou bodu, že?
Asi ano. Měli jsme utkání ve svých rukách, ale ve třetí třetině jsme, jak se říká, odešli. Prostě jsme přestali hrát. Začali jsme jenom bránit a soupeři se povedlo vyrovnat. Musíme hrát celý zápas stejně a vůbec nemyslet na to, že vedeme. Možná se promítlo i to, že v hlavě máme zápasy, které jsme prohráli. To nás ale neomlouvá. Musíme svou hru udržet celých šedesát minut.

Byl ve třetí třetině i jiný problém než ta psychika?
Přestali jsme hrát s pukem. Ani už jsme se tolik netlačili do brány a soustředili jsme se jen na obranu.

Vypadalo to, že jste kvalitně zformovali obrannou hru. Připravovali jste se speciálně?
Věděli jsme, že když budeme na velkém hřišti hodně lítat, budeme i propadat a otevírat zbytečně okna v obraně. A tomu jsme se chtěli vyvarovat.

Ale i dobře čistit předbrankový prostor…
I to s tím souvisí. V prvních dvou třetinách se nám obranná fáze dařila.

Povedlo se vám skórovat v oslabení. Jak se váš gól zrodil?
S Vampim jsme jeli v oslabení, vlastně to bylo dva na dva. Vampi se mě snažil najít, puk se ale o soupeřovu hokejku zvedl. Hlavně jsem se snažil puk nějak zamést do brány. Ale bylo to hodně o štěstí, protože jsem puk trefoval ze vzduchu.

Podíl jste měl ale i na gólu v prodloužení. Jak jste jej sledoval?
Je to tři na tři. Každý se snaží podržet puk. Vyšlo to, že jsme se párkrát křížili a vyšlo to tak, že Ziki byl sám na kruzích a trefil to nad lapačku.

Jak se Kladnu nedaří nájezdy, tak se mu naopak daří v prodloužení. Čím to je?
No je to tak (usmívá se). Ale jinak těžko říct. Jsme rádi i za ty dva body. V naší situaci za ně musíme být rádi a neřešit, co mohlo být. V pondělí je další zápas, který budeme chtít vyhrát a dostat se do herní pohody.

Jan ŠEJHL