Dokonale propojený s Kladnem a baráží je obránce Olomouce Mario Cartelli. Byl totiž u všech, které Rytíři v posledních jedenácti letech absolvovali. A nebyl úspěšný. Nejprve s Kladnem sestoupil, druhý rok už v dresu Havířova proti Kladnu neuspěl. A teď se opět postaví pro němu. Zajímavý a schopný hráč, měl ale v kariéře na víc.

Vyzývavě se často k jakémukoliv soupeři staví útočník Martin Látal. V Kladně dostal mnoho šancí, dlouho dával i góly, ale loni se ne a ne trefit. A přišel odchod do Karlových Varů, kde jeho mizérii trvala. Gól dal až po odchodu do Boleslavi, kde se nejrychlejší český bruslař chytil. Bude těžké ho hlídat.

Pasy mu může rozdělovat řídící centrum boleslavské hry – obránce Milan Toman. Malý, ale ryze herní typ, který skvěle ovládá bruslení i hůl. Také však vyrábí dost chyb, proto bývá nebezpečný pro oba brankáře. Každopádně má velký potenciál, a protože ho už bývalý kouč Kladna Zdeněk Vojta v týmu před dvěma lety nechtěl, usadil se v Mladé Boleslavi. A bude mít velkou chuť ukázat Rytířům, že jeho odchodem pochybili.

Podobně by na tom mohl být také Richard Diviš v Olomouci. I on se zpočátku jevil jako veliký talent, ale postupně se mezi nejlepších šest ofenzivních a tvořivých útočníků nevešel. Kouč Vojta z něj dokonce chvíli zkoušel udělat beka, ale tenhle golfový míček minul jamku i green a zapadl do hustého lesa. Diviš se stěhoval do Olomouce k exkladenskému trenérovi Petru Fialovi, jenž ho znal a využil v první lize. Na Hané se Divišovi daří a bude jistě hrozbou.

Olomouc má nakonec nejvíc hráčů, kteří prošli kladenským dresem. Možná to je osobou Petra Fialy, bývalého skvělého kladenského hráče, který však kromě titulu mistra zažil s Kladnem jako hráč i dva sestupy. Teď vede mužstvo z Hané spolu s legendárním Jiřím Dopitou, vrstevníkem a kamarádem kladenského kapitána Pavla Patery.

V Olomouci hrají borci, kteří se ve středočeském městě spíš jen mihli, to jsou obránci Houdek s Drtilem (ten zde hrál v minulém ročníku) a útočník Kucharczik. V bráně je pak Tomáš Vošvrda, jenž byl před čtyřmi lety v Kladně doslova jednou nohou, aby na poslední chvíli kývl Liberci a raději tam dělal roky dvojku.

Podobně se rozhodl loni Michal Broš. Olomoucký odchovanec šel ze Sparty také původně do Kladna, ale na poslední chvíli si vše rozmyslel a šel do Boleslavi.

Ta má v kádru i další borce, kteří kladenským dresem prošli, a to útočníky Milana Mikulíka a Zdeňka Kubicu.