Eberle byl výrazným talentem už od malička. Velmi dobře bruslil, uměl střílet i přihrát. I proto se poprvé mezi kladenské muže podíval už jako sedmnáctiletý v sezoně 1979/80. Trenéři Pospíšil a Wimmer ho nasadili až ve 33. kole a nakonec startoval ve čtyřech zápasech. Bodem (v podobě asistence na gól Jana Novotného) pomohl k zatím poslednímu ligovému titulu Kladna.

První gól vsítil až v sezoně následující, kdy hned v druhém kole pomohl k výhře 3:2 v Plzni.

Pak se už rychle stal důležitou postavou v sestavě středočeského celku, ale třeba i reprezentace do 20 let. Byl s ní na dvou světových šampionátech a z toho druhého v roce 1982 si přivezl stříbrnou medaili. V prvním útoku Československa řádil s Vladimírem Růžičkou a dalším Kladeňákem Jiřím Dudáčkem, získal tehdy 9 bodů!

V Kladně se mu po osobní stránce mimořádně vydařila například sezona 1984/85, kdy ve 47 zápasech národní ligy nasbíral 68 bodů (40+28). Tehdy byl nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem Kladna.

Byl tehdy zásadní postavou při postupu Kladna po dvou letech v nižší soutěži zpět do první ligy. V rozhodující kvalifikaci proti Nitře zaznamenal ve třech duelech neuvěřitelných devět bodů!

Nejlepším střelcem Kladna se 17 přesnými zásahy byl Milan Eberle také v sezoně 1988/89, kterou už Kladno hrálo v nejvyšší soutěži.

Nakonec v kladenském áčku strávil 10 ročníků. Jeho bilance se zastavila na 367 zápasech a 163 gólech. Pětkrát slavil hattrick, všechny byly v nižší soutěži.

S Kladnem se rozloučil po sezoně 1990/91. Eberle, který nastupoval většinou v prvním útoku se Josefem Zajícem a Martinem Procházkou, byl tehdy druhým nejproduktivnějším hráčem Kladna, jen dva body za Zajícem. Odehrál ještě dvě sezony v dánském Frederikshavenu, kde byl skutečně velkou hvězdou, za dvě sezony tady nasbíral skoro 150 kanadských bodů.

Skončil už ve 31 letech, byl totiž jedním z mála hokejistů té doby, který měl vystudovanou vysokou školu - právnickou fakultu. A chtěl se věnovat praxi. U hokeje ještě pár let zůstal, protože ten profesionální byl u nás po Sametové revoluci v plenkách. Pár hráčům proto poskytoval právní pomoc. Později se stala jeho doménou legislativa, u hokeje jste ho už tolik neviděli.

Sleduje však syna Jana, dlouholetého skvělého výborného extraligového borce Kladna, Olomouce, Plzně a nyní Mladé Boleslavi, mimochodem dalšího kladenského protivníka.

Každopádně Milanu Eberlemu přejeme k jeho narozeninám všechno nejlepší a hlavně hodně zdraví.

Jan ŠEJHL