„Pokaždé v sezoně na nás vlétli a my se s tím neumíme vyrovnat. Zase jim to vyšlo a zápas prakticky rozhodli. Pak už si jen hlídali, my nenašli dost síly. Navíc Roman Turek chytal dobře a my ho prověřili až ke konci zápasu,“ shrnul téměř dokonale první čtvrtfinále brankář Kladna Zdeněk Orct, který jediný zasloužil z hostujícího celku absolutorium. Asistent trenéra Petr Kasík se ale trochu hněval na rozhodčí. Paterův faul z 10. sekundy, který domácí potrestali, totiž faulem nebyl. „Nezdálo se mi to na vyloučení. V play-off je tohle všechno znát,“ mrzel se Kasík na sudí.

Budějovicím stačila k úspěchu hlavně nesmírná pohyblivost. Díky ní nepouští soupeře do šancí a Kladno se o tom přesvědčilo v sezoně po několikáté. Avšak tím, že drželo jen dvougólovou ztrátu, živilo naději na zvrat téměř do konce duelu. Hráči si určitě pamatují, jak v prosinci v Budvar areně domácí soubor ukolébaly tři branky a poté ještě s Buldoky zápas ztratil.

Bohužel až příliš bylo cítit, že Kladnu scházejí velké opory. Nejen Ševc. Nejen Štěpánek. Nejen Procházka pro takové utkání se dokonale hodící. Ale také Jan Tomajko. Pokud se někdo z nich brzy neuzdraví, budou ambice Středočechů klesat v sérii stále rychleji. „Máme opravdu úzký kádr, v Kladně to je pak znát,“ přisvědčuje Zdeněk Orct. Kasík dodal, že ve čtvrtek posílí mužstvo ještě junior Kazatel. „Zatím nikdo jiný. Zápas dohráli všichni tak nějak v pořádku, ale nakřáplí jsou už z Kladna Kuchler s Hornou. I když Kuchler odehrál dobrý zápas,“ uznal Kasík.

Do dnešní odvety musí jít Kladno s čistou hlavou, nasadit více přesnosti nejen v útočném, ale i obranném pásmu, neboť zbytečné ztráty kotouče mužstvo evidentně vysilují.

Zlepšit se musí také přesilové hry, kde vázla udržení kotouče a jeho přesnější rozehrání.

České Budějovice se ukázaly jako velice silný kolektiv, který však naznačil svoje slabiny. Tou největší musí být nervozita. Nikdo by jim neprominul, že v prvním duelu chvílemi zdánlivě odevzdaného soka nevyřadí. Nervozitu jim ale Kladeňáci budou muset připomenout. Nejlépe stylem jako v Plzni – bleskovými, perfektně zakončenými kontry. Vždyť stav je stále jen 1:0 a hraje na čtyři utkání. „Musíme zjednodušit hru, jinak se před jejich bránu nedostaneme. Dnes jsme nepropadli, ale zlepšit se musíme,“ uzavřel Petr Kasík.