Martin Čech hájil také barvy Kladna. Ne dlouho, jen pár zápasů, ale o to důležitějších. Přišel v lednu roku 2003 v době, kdy se Kladno chystalo na play–off a okamžitě se stal jednou z největších hvězd mužstva. „Co se týče obrany, převyšoval v té době všechny naše kluky. Báječně rozehrával, střílel branky. Navíc byl úplně pohodový, velmi slušný a hráči ho měli rádi. Ve hře nám pomohl strašně moc, i díky němu jsme se dostali zpět do extraligy,“ řekldnes zaskočený trenér Zdeněk Müller.

Čecha by tehdy v týmu uvítal i na delší dobu, jenže o toho byl obrovský zájem a skončil v ruské superlize. Poté přešel do Pardubic. Jeho nejslavnější střela v Kladně skončila v pátém utkání série s Havířovem na lopatě spoluhráče Tomáše Klimta, jehož teč zajistila Kladýnku návrat mezi elitu.

Totálně překvapen byl jeho tragickou smrtí tehdejší kladenský kapitán Josef Zajíc. „To je hrozná zpráva. Martin nám v baráži opravdicky pomohl. Byl to hrozně jemnej kluk, na to, že byl obránce. Introvert, který moc nekomunikoval, ale když něco řekl, mělo to smysl. O jeho charakteru vypovídá i to, že měl psa z útulku. Psy vůbec miloval,“ vzpomněl si Josef Zajíc.

Vzpomínat nebude jen on, ale všichni, kteří měli výborného člověka Martina Čecha rádi.