Šumperk byl v tabulce až jedenáctý, ale Kladno prověřil. Právě takové zápasy budou Rytíři hrát na ledech soupeřů v play-off a klidně to může i i Šumperk. Plná hala, skvělá atmosféra, protivník bojuící na sto dvacet procent. I proto Čelanského mrzelo, že tým prohrál. 

"Mrzí nás každá porážka, jeli jsme tam pro tři body. A měli to výborně rozehrané - vedli jsme 2:1, domácí se trápili. Pak jim ale doslova nabídneme přesilovku pět na tři, kterou oni samozřejmě využili, přestože jsme ji skoro celou ubránili výborně," mračil se kouč. 

Bylo to v polovině utkání, kdy se nechal vyloučit Rudovský a v oslabení domácí bolestivě nastřelili specialistu na hru ve čtyřech Jakuba Strnada. Ten s bolestivou grimasou zamířil na střídačku, ale Jan Eberle ho vystřídal příliš brzy. Trest byl zasloužený. 

"Honza tam vjel brzy a zapojil se do hry z přemíry snahy. Pokud se těchto věcí nezbavíme, nemůžeme si myslet, že se někam posuneme," hřímal kladenský trenér. 

I tak se s utkáním dalo ještě něco udělat. Za stavu 2:2 chytil brankář Lukáš šumperskému Staňkovi trestné střílení a třetí třetina pak byla vyrovnaná. V závěru měl Kaberle velkou možnost, ale nedal a z protiakce se trefil domácí Moskal. "Tomáš tam měl opravdu velkou šanci, ale místo toho jsme dostali gól my a ještě trochu náhodný, domácím pomohla i teč. Ale to není výmluva. My se musíme vyvarovat hlavně těch věcí, které jsme předvedli ve druhé části. Tam se v pohodě dalo odskočit na rozdíl dvou gólů a pak bychom ty tři body přivedli," je přesvědčen Jiří Čelanský. 

Už v pondělí čeká Kladno poslední souboj tohoto kalendářního roku, doma hostí Kadaň (18).  Rytíři mají co napravovat. "Kadaň hraje poměrně bezstarostný hokej. Mají hodně mladých hráčů, k tomu pár zkušených a letos předvádí dobrý hokej. Bude i o trpělivosti, chceme samozřejmě vyhrát," dodal Jiří Čelanský, jenž nasadí stejnou sestavu, jaká hrála v Šumperku.