Přesto je většinou příznivců středočeský klub stále pasován do role favorita všech utkání, to se nemění.

„V tom prvním zápase nám pomohl gól v oslabení. Dal ho Miloš Hořava a to byl rozdílový hráč toho prvního utkání. Ale bylo to těžké a určitě bude i teď. Oni mají dobrý tým, navíc jim pomáhají plné tribuny, ty jsou až pekelné a ženou je," usmívá se Jiří Čelanský.

Na druhou stranu si myslí, že Havířov oproti jiným mužstvům nebude spoléhat jen na obranu, že právě plné tribuny jeho hráče strhnou k většímu útočení. „Přes tuhou defenzivu se dost těžce prokousáváme. Ale pokud budou aktivní, mohou dělat chybičky. Když toho využijeme a budeme hrát dobře ve středním pásmu, určitě máme šanci uspět," je přesvědčen trenér.

Kladno pořád střídá výsledky. Ve druhé čtvrtce soutěže oplatilo Benátkám prohru z první části, ale v Ústí bylo vše také opačně – už v jeho neprospěch. Čelanský tomu velkou váhu nedává. „Na statistiku a prognózy moc nedám, vždycky se začíná od nula nula. Záleží hlavně na tom, jak k tomu přistoupíme my a už jsme kopanců udělali hodně," zlobí se.

Havířov si pořídil před sezonou mimo jiné dva kvalitní útočníky z Boleslavi, kteří se do kádru nováčka extraligy nedostali, ale kvalitu mají. Jiránka a hlavně Loskota, jenž minule nasázel Šumperku hattrick, si Rytíři podle slov Jiřího Čelanského pohlídají přece jen víc. „Víme o jejich kvalitách a našim hráčům to určitě připomeneme. Nicméně třeba v Ústí jsme také varovali před rozdílovým hráčem Jardou Roubíkem, který dává každé utkání gól a nám ho tam dal také. Takže připomeneme, víme, že jsou to jejich klíčoví hráči, ale speciálně se soustředit jen na ně, to ne," odmítá lodivod.

Změny v sestavě po prohraném utkání s Ústím nechystá, aspoň ne převratné. Nikdo z marodů Kania, Kehar, Stach, byť Stach už začal trénovat. „Kania má přetržený vaz v koleně, tam odhadujeme pauzu minimálně na dva měsíce, což je hodně špatné. Chytat bude s největší pravděpodobností mladý Vladař (v Havířově před měsícem úspěšně debutoval mezi dospělými – poz. red.). Co se týče dalších zásahů do sestavy, do těch se nám s Matějem Kopeckým moc nechce. Spíš chceme, aby kluci hráli chvíli pohromadě. Nicméně je jasné, že pokud se nebude dařit, jsou změny v sestavě jednou z mála věcí, kterou jako trenér můžete udělat," nevyloučil Jiří Čelanský.

Dobrá zpráva nakonec: zimní stadion je po rekonstrukci téměř hotový a vedoucí týmu Václav Blažek už s ředitelem ZS Poláčkem v pátek domlouvali, že áčko si na novém ledě poprvé zatrénuje příští sobotu před odjezdem na mistrák do Litoměřic.