Od začátku zápasu bylo jasné, že se bude hrát vyrovnaný hokej. Vsetín už se oproti prvnímu duelu sezony poučil, lépe bránil, přesto mu v přesilovce pláchl Kubík a po faulu na něj pískali rozhodčí trestné střílení. Kladenský mladík ale na brankáře Pavelku nevyzrál a poslal puk kousek vedle.

Druhá třetina se ale hrála v režii Vsetína a Rytíři museli být moc rádi, že po ní drželi nerozhodný stav 2:2. Valaši dvakrát vedli, když Žák z úhlu tahákem nachytal Kopřivu a po vyrovnání Štichem se k hezké objížďce brány vydal ex-kladenský veterán Kucharczyk. Naštěstí chvíli před sirénou srovnal dobře hrající kapitán Strnad.

Rytířům ale ve druhé části chyběli nejen Přikryl s P. Hořavou či nové posily Kurjanov s M. Hořavou, ale veškeré hokejové dovednosti. A bohužel se ve třetí třetině zlepšení nedostavilo. Dál byl o dost lepší Vsetín, jenže Kopřiva ukázal hlavně při tutovkách Slováčka, že se umí vyrovnat i s kritickými situacemi. Na druhé straně se už ale občas také zablýskalo a spásný moment pro bílomodré předvedl kanonýr David Tůma 139 vteřin před koncem. Projel přes tři hráče a perfektním blafákem zaútočil na cenu pro gól roku.Vsetín ještě zkusil power play, ale Machač hezky posunul puk Strnadovi a ten ranou do prázdné brány hodně cennou výhru Rytířů pojistil.

„Vsetín hrál výborně, měli jsme trochu štěstíčka. Ale v poslední třetině jsme si šli za výsledkem. Naše síla je v tom, že jdeme za výsledkem do poslední sekundy. Gól Tůmiče byl nádherný, zlatá helma,“ smál se obránce Petr Štindl, který je odchovancem Vsetína a řadu hráčů dobře zná.

On sám toužil po tom, že právě svému klubu dá první branku v sezoně, ale nakonec jeho šance vyzněly naprázdno. „Musím ještě více a lépe střílet, snad to přijde. Hlavně máme tři body,“ dodal Petr Štindl.

A trenéři? Na tiskovce se sešli prakticky po dvaceti letech od triumfu v Naganu Pavel Patera s Jiřím Dopitou. Kamarádi zhodnotili duel podobně. „Tahali jsme za kratší konec, Vsetín byl často daleko před námi. Měli jsme štěstí a rozhodly naše individuality,“ povídal Pavel Patera.Jiří Dopita litoval dvakrát ztraceného vedení, hlavně laciného gólu na konci druhé části. „A závěru tomu mnozí nedali to, co měli,“ dodal.

Rytíři Kladno – Robe Vsetín 4:2 (0:0, 2:2, 2:0). Branky a nahrávky: 34. Štich (Machač), 40. J. Strnad (Kubík), 58. Tůma (Kloz, Machač), 60. Strnad (Machač) – 28. Žák (Podešva, Slováček), 38. Kucharczyk (P. Beránek, Pokorný). Rozhodčí: Škrobák, Luczków – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 6:4, bez využití. Diváci: 1728. 

Kladno: Kopřiva - Štindl, Kehar, Lenďák, Repe, Štich, Matula - Pekr, Kubík, Strnad - Tůma, Machač, Kloz - Kružík, Kaut, Redlich - Bláha, Svedlund, Zikmund.

Vsetín: J. Pavelka – Žák, Teper, Frolo, Ostrčil, Dundáček, Janáček – Březina, Kopta, Markovič – Vávra, Podešva, Slováček – P. Beránek, Kucharczyk, Pokorný – Karafiát, Šilhavý, Hořanský.