Pětatřicetiletý hokejista mající na kontě i osmnáct reprezentačních startů se v pondělí seznámil s mužstvem, byť ještě do tréninku nenaskočil. „Kladno je pro mě nová výzva, těším se na ni. Vloni pro mě byli Rytíři hodně nepříjemným soupeřem, protože styl, kterým hráli, byl fyzicky velmi náročný.  Byl bych rád, kdyby i se mnou v sestavě předváděli alespoň takovou hru, jako poslední sezonu - účelný i líbivý hokej," konstatoval na webu Rytířů naposledy obránce Litvínova.

Pro Kladno se prý rozhodl i díky otevřenému zájmu trenérů a klubového vedení, které ho s nabídkou smlouvy oslovilo. „Bylo to férové a přímé jednání. Mluvili jsme spolu na rovinu a velmi jednoduše se dohodli. Myslím, že cesta, která se tady nastoupila, je velmi dobrá," pochválil Černošek práci Kladna v minulém ročníku.

Marek Černošek začínal s hokejem v Prostějově, v extralize nastupoval za Olomouc, Karlovy Vary, Plzeň, Litvínov, Havířov, Vítkovice a Spartu, s níž získal dva mistrovské tituly. Národní dres oblékl v sezonách v 2001/02 a 2007/08 při Evropské hokejové tour.