Otakar Černý se zlobil hlavně na ty, kteří žádali jeho odstoupení v petici fanoušků.

„Také mě mrzí, že se nám zatím nedaří, ale fanoušci nejsou od toho, aby někoho z klubu odvolávali. To může udělat jenom můj šéf, jenž nic takového neudělal. Proto zůstávám a společně se svými spolupracovníky se snažíme udělat maximum pro to, aby se výsledky zlepšily,“ řekl manažer, podle něhož byla zmíněná petice, kterou mu někteří příznivci klubu předali po posledním utkání, jen snůškou lží. Také poškozovala mé jméno a práci. Zvažoval jsem, že podám trestní oznámení na neznámého pachatele. Ale on pro mě neznámý není,“ podíval přísně se směrem k jednomu z účastníků. Dodal, že pokud se něco takového bude opakovat, s podáním trestního oznámení už váhat nebude.


Generální manažer uvedl na pravou míru i některé zaručené drby z kladenského hokejového zákulisí. Třeba tu o odchodu Vítězslava Bílka do Karlových Varů. „Jednal jsem s Bílkem od podzimu, ale on se prostě rozhodl pro nabídku Varů. Chtěl tam odejít a já tu hráče, když nechce, neudržím. Peníze jsme mu nabízeli stejné. Navíc podepsal ve Varech smlouvu už v probíhající minulé sezoně, což se nedělá. Jednat s hráči se smí vždy až od dubna.“


Černý rovněž zásadně odmítl fámu, že s některými borci (jmenován byl Štěpánek) podepíše smlouvu a poté z ní finančně profituje. Otázkou na tělo byla i ta, kde zodpovídal, jestli má jako manažer peníze ze smlouvy s městem, která hokeji garantuje 32 milionů korun. „Nic takového, mám v klubu fixní plat,“ rázně odmítl Černý, jenž je kromě jiného členem Rady města Kladna.


Více než hodinová debata přinesla i další podněty. Jeden z nich klub využije 23. prosince, kdy připraví pro fanoušky vánoční dárek v podobě volného vstupného k stání a desetikorunového vstupného k sezení na zápas s Ústím nad Labem.

A jedeme dál. Například hodně aktivní Martin má kořeny v Kladně, ale na hokej musí dojíždět. Tvrdil, že vše je v penězích a ptal se, zda nejde o systémovou chybu. Zda lze brát za úspěch, že za posledních x let hrálo Kladno jednou play–off, jednou předkolo. „Nenastalo tady určité uspokojení, když má třeba jisté peníze z radnice?,“ zaútočil přímo. Manažer to odmítl. „Rozpočet před sedmi lety, kdy jsem nastupoval, byl třetinový a v něm to všechno není. Pardubice ho mají dvě stě padesát milionů a jsou dvě místa před námi. Je pravda, že za mého působení se sestoupilo, ale také hned postoupilo, což úspěch byl. Jednou se nám sezona nepovedla kvůli spoustě zraněných, to jsme pak několik hráčů pustili dohrát sezonu jinam. A jednou jako nováčkové jsme po play–off sahali do posledního kola,“ vypočítal Černý, podle něhož není jednoduché udržet hráče v mužstvu. „Když u nás hrát nechtějí, neudržíte je. Tak to ale funguje i jinde.“
První muž kladenské personalistiky navíc poukázal, že za poslední dva roky odešlo z klubu 13 hráčů do zámoří. I proto je v týmu tolik starších borců ve věku 35 – 38 let. O jednom z nich, původně ohlášeném, ale posléze omluveném Pavlu Paterovi, se hovořilo také hodně. Stejně jako o brankáři Zdeňku Orctovi. „Naši situaci to ovlivňuje. Patera má minus devatenáct a už ne padesát sedm bodů jako loni. Orcta jsme vyřešili příchodem Kopřivy, ale teď chytal výborně. Celkově se mužstvo zvedá, proto nechceme sahat k pokutám a hysterii. Už jsem to zažil a stejně se spadlo,“ mávl rukou manažer.
Pozitivně se nestavěl ani k návrhu, aby trenérské duo přece jen klidnějších typů Müllera a Kasíka doplnil srdcař Josef Zajíc. „Představa o tom, že když trenér křičí, tak všechno klape, je zcestná. Pepa by to podle mě ani nepřijmul, tohle cesta není,“ odmítl Černý.
Hořce se poumál také nad kritikou, že neumí jednat s hráči. „To je krásná pomluva. Řekněte mi jediný případ, kdy se něco takového stalo. Se spoustou kluků jsem ještě hrál, mladé jsem potom trénoval. A neuvědomuji si, že bych s nimi jednal někdy špatně,“ dodal Černý a vysvětlil ještě, proč klub neoslovil před lety Milana Hniličku při návratu ze zámoří. „Bavil jsem se tenkrát s ním a ani mu to nenabízel. Milan sám řekl, že jsme podepsali Orcta a že mu Liberec nabízí super podmínky. Proto odešel tam,“ uzavřel Otakar Černý.