Tiskové prohlášení Otakara Černého mladšího nabízíme v plném změní.

K 31. 12. 2009 jsem se rozhodl skončit ve funkci generálního manažera HC GEUS OKNA Kladno a z klubu odejít. Nebudu nadále pracovat v žádné jiné funkci v kladenském hokeji.

Toto rozhodnutí nesouvisí pouze se změnami, které se v posledních dnech v klubu staly, nicméně mé rozhodnutí urychlily.

Jelikož nepochybuji o tom, že se v nejbližších dnech spustí lavina pomluv a osočování mé osoby, rád bych uvedl některé věci na pravou míru:

Dlouhou dobu jsem usiloval o změnu věcí, o kterých teď mluví Milan Volf. Návrhy na změny, které by vedly ke zlepšení stavu v klubu, však nechtěl prezident klubu Jaromír Jágr starší realizovat, za což jsem byl na veřejnosti kritizován, byť jsem je sám bez souhlasu pana Jágra rozhodovat nemohl.

Jsem přesvědčen, že celá situace, která nyní v klubu nastala, vyústí v prodej extraligové licence z Kladna do jiného města, což je hlavním záměrem pana Jágra již od letošního léta. V době, kdy klub slaví 85 let od založení, u toho být nechci.

Velice mě mrzí, že po devítileté spolupráci, kdy jsem byl vždy ke klubu loajální a na jeho činnost sehnal finance v řádech desítek milionů korun, mě pan Jágr nebyl schopen na rovinu sdělit, že už jsem pro něj nechtěný, a na místo toho za mými zády připravoval příchod Milana Volfa. Tomu ve skutečnosti nejde o pomoc kladenskému hokeji. Potřebuje se zviditelnit, pomoci tím sám sobě a kladenský klub udržet v extralize proto, aby pan Jágr pak mohl prodat extraligovou licenci.

Kladenskému hokeji jsem věnoval hodně času a přeji mu do budoucna jen to nejlepší.

Otakar Černý, generální manažer HC GEUS OKNA Kladno