Byl to v úterý odpoledne šok!

Kolega David Kalous, fotbalový expert naší redakce to věděl první.

"Agentury oznamují, že u Jaroslavle spadlo letadlo s hokejisty místního Lokomotivu."

Pak už to šlo ráz na ráz - Ondra Zamazal, Tomáš Jílek, Robert Záruba a já jsme vytvořili tým pátračů a tvůrců zpráv.

Byla to hrozná práce, s povinnostmi se mísily vzpomínky. Každý z nás nějaké měl. Ondra s Tomášem vzpomínali na Mistrovství světa v Německu, Robert si oživil své " … Rachna - kachna …" a já jsem si vzpomínal na tichého, až plachého kluka - Josefa Vašíčka s kterým jsme žertovali na skoro totožné datum našich narozenin. Pochopitelně měsíční, o letech jsme se smáli.

A pak jsme si řekli - :"Ano, zahynuli tři hokejisté, ale především tři mladí lidé s vynikajícími schopnostmi." A o tom byla naše branková reportáž, kterou společně s námi oplakala moderátorka Kateřina Nekolná.

Tahle obrovská škoda se bude těžko překonávat - především rodinám - Jan Marek má čerstvě narozeného syna - Tomáš Jílek s ním před odletem mluvil a věděl, jak těžko se mu od rodiny odjíždí.
"On se fakt nejvíc těšil, až za ním do Ruska přijedou". Škoda, už to nevyjde. Škoda - hokej i život půjde dál, v tom je to všechno kruté.

Přesto Jan Marek, Josef Vašíček (12. září se chystal oslavit 31. narozeniny…) a Karel Rachůnek si zaslouží náš trvalý obdiv nekonečnou vzpomínku.

Otakar ČERNÝ