Cetkovského hořká premiéra

Kladno - Bez čtyř rovných sto minut trvalo, než hokejisté Kladna překonali v semifinále play off první ligy brankáře Jihlavy Svobodu. Bylo to krátce po přesilovce pět na tři, kdy se před brankou prosadil Machač. Ani gól na 1:1 však Rytířům nepomohl k první výhře v sérii.

14.3.2017

Kladno - Jihlava.Foto: Tomáš Kostečka

Na Horáckém stadionu šli domácí podruhé do vedení brankou v dvojnásobné početní výhodě a nakonec vyhráli 4:1. V sérii vedou 2:0.

Poprvé ve vyřazovacích bojích zasáhl do hry útočník hostů Jiří Cetkovský, kterého na měsíc vyřadil pohmožděný kotník. Nebyl to šťastný návrat.

"Ale co jsem viděl naše předešlá utkání v play off, tak to dnešní jsme odehráli takticky nejlépe. Bohužel nás dostala do kolen některá naše nesmyslná vyloučení," řekl obrovitý forvard, na jehož sílu v osobních soubojích trenéři spoléhali.

"Soupeř to samozřejmě ví, takže se snaží uhýbat. V předbrankovém prostoru dělám, co mám, bohužel to dnes nestačilo. Doufám, že se poučíme a domácí zápasy urveme."

Cetkovský byl na ledě u jediné branky Rytířů. "Přesilovku jsme sehráli dobře. Obránci měli střílet a my stínit před gólmanem. Brankář od zadního plexiskla odražený puk neviděl a my ho dorazili. Tak bychom to měli hrát pořád," řekl.

Na druhou stranu byl u dvou obdržených branek.

"Jsem z toho poněkud rozhozený. Stalo se to po nevynucených chybách. Musíme si to rozebrat na videu. To se nám stávat nesmí," prohlásil Cetkovský, který jako první přispěchal na pomoc obránci Hořavovi, jenž ve třetí třetině po nečekaném hitu soupeře zůstal ležet s vyraženým dechem.

A jaké je ponaučení do domácích zápasů? "Nefaulovat, hrát víc agresivně, častěji střílet a víc se tlačit do brány," uzavřel kladenský útočník.

Jihlava - Kladno 4:1.

Branky: 25. Skořepa, 41. Říha, 56. Seman, 60. Jiránek - 47. Machač. Vyloučení: 4:5, využití 1:1. Diváci: 4113. Třetiny: 0:0, 1:1, 3:0.
Jihlava: Svoboda – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Kaláb, Půža – Diviš, Skořepa, Jiránek – Jergl, Hubáček, Důras – Zeman, Seman, Čachotský – Danišovský, Anděl, Březina.
Kladno: Hanuljak – Hořava, Drtina, Růžička, Repe, Ptáček, Ulrych – Tůma, Burger, Kloz – Jánský, Přikryl, Strnad – Ton, Machač, Tenkrát – Gratton, Cetkovský, Pekr – Kubík.

14.3.2017

Poklepání na základní kámen obchvatu Slaného za přítomnosti ministra dopravy Dana Ťoka a dalších významných hostů.

Obchvat Slaného odklepli v pondělí dopoledne

Karel Poborský.
83

Do hvězdné jedenáctky Slavie pronikli i Středočeši

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Klíčový dokument Kladna chtějí upravit hlavně ve prospěch lidí

Kladno /FOTOGALERIE/ – Kladenský deník už v minulém týdnu informoval o tom, jaké změny chystá vedení města Kladna v územním plánu. V Kokosu na Sítné se proto uskutečnilo veřejné projednávání toho, co by lidé v Kladně rádi měli a co nikoli. Navíc je zapotřebí upravit limity pro výškovou výstavbu, stejně jako limity zeleně, Jedním z ožehavých témat byla například Lokalita Růžové pole, která je nyní určena pro sport. V úvaze je přesto výstavba dalšího obchodního centra, které ale obyvatelé lokality spíše odmítají

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 9. až 10. prosince 2017.

Další nezdar, na Přerov letos Kladno neumí

Kladno – Před reprezentační přestávkou se hokejoví Rytíři přesvědčili o formě moravských soupeřů. Po porážce v Třebíči padli i v neděli doma s Přerovem. S tím prohráli už potřetí v sezoně, když pokazili první třetinu a ve zbytku duelu už přes velký tlak dokázali jen korigovat na konečných 2:3. Přerov na rozdíl od Kladna odehrál skvělý víkend (vyhrál i ve Vsetíně) a je za ním už jen o bod.