„Hráli jsme v prvním zápase sezony nájezdy. První mi střílel na lapačku a pak z opakovaného mi dával kličku mezi nohy. Dneska to udělal obráceně. Nejdřív zkusil kličku mezi nohy a pak mi střílel na lapačku. On asi nic moc jiného nedělá, zaplaťpánbůh dneska nedal ani jeden,“ řekl ČTK po utkání Chábera. Ve zmíněném duelu 2. kola po kuriózně opakovaném nájezdu napodruhé inkasoval, přesto jeho tým ,nečekaně uspěl.

Chábera i potřetí v sezoně proti Zlínu připsal výhru; v úvodním měření sil na ledě soupeře 3:2 po samostatných nájezdech, pak vychytal čisté konto při domácím vítězství 1:0. Při porážce 4:6 ve Zlíně pak chytal Lukáš Cikánek.V neděliměl Chábera na bodech s Berany znovu velkou zásluhu.

„Bylo důležité, že za stavu 1:1 oni ten nájezd neproměnili, my jsme vzápětí dali gól a přidali jsme ještě jeden. Pak jsme se trošku uklidnili. Na konci jsme dostali takový smolný gól. Pozdě jsem zareagoval, protože jsem viděl puk až kousek přede mnou a prošlo mi to pod betonem. Ale vítězství 3:2 je super,“ radoval se Chábera.

V závěru musel zachraňovat situaci, i když hrálo Kladno v přesilovce. „Chtěli jsme to podržet a trošičku nám to tam skákalo po hokejkách. Oni to dokázali využít, ale naštěstí to Leška nezvedl tak, jak chtěl. Trefil mě a ustáli jsme to,“ oddechl si Chábera.

Deváté Kladno, které má ještě úterní dohrávku v Brně k dobru, má nyní na šesté Vítkovice a sedmý Zlín jen tříbodovou ztrátu. Na šest bodů uniklo desáté Kometě Brno a jedenáctému Litvínovu. „Půjdeme zápas od zápasu, každý zápas se budeme snažit urvat nějaký body a uvidíme na konci, kolik budeme mít a kolikátí budeme,“ odmítá Chábera spekulace, kam až může Kladno v tabulce zamířit.

(čtk, rm)